Trwa ładowanie...
d2yqjjv
d2yqjjv
Seks i Związki

Cerazette

Cerazette to doustne tabletki antykoncepcyjne, oparte na głównym składniku – dezogestrelu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
d2yqjjv

Cerazette – informacje ogólne

Cerazette to doustne tabletki antykoncepcyjne, oparte na głównym składniku – dezogestrelu. Preparat bywa często nazywany minipigłuką przez to, że nie zawiera estrogenów. Cerazette nie tylko zmienia postać śluzu szyjkowego macicy, ale też zatrzymuje jajeczkowanie. Jedno opakowanie leku zawiera 28 pigułek.

Cerazette – stosowanie

d2yqjjv

Jeśli zalecenia lekarza nie są inne, preparat Cerazette powinien być stosowany po jednej pigułce przez 28 kolejnych dni. Nie zaleca się robienia przerw między kolejnymi opakowaniami. Nie ma potrzeby zażywania tabletek o jednakowej porze każdego dnia.

Cerazette – skutki uboczne

Najczęściej pojawiającymi się skutkami ubocznymi są przede wszystkim zmiany nastroju, bóle piersi, trądzik, krwawienia międzymiesiączkowe, nudności i wzrost wagi. Wystąpienie jakichkolwiek z nich, a także innych niewymienionych, powinno zostać bezzwłocznie zgłoszone lekarzowi.

Cerazette – przeciwwskazania

d2yqjjv

Lek Cerazette nie powinien być stosowany przez kobiety uczulone na dezogestrel lub inną substancję poboczną preparatu. Przeciwwskazane jest również zażywanie pigułek w przypadku stwierdzonych chorób wątroby, nowotworów (szczególnie piersi, nawet jeśli zostały one wyleczone) oraz zakrzepicy. Cerazette nie może być stosowany w trakcie ciąży (lub jej podejrzenia).

Przed stosowaniem

Aby wyeliminować wszelkie zagrożenia i wystąpienie skutków ubocznych, należy skonsultować się ze swoim ginekologiem, a także wykonać podstawowe badania ginekologiczne, w tym także pomiar ciśnienia tętniczego oraz badanie sutków.

d2yqjjv

Podziel się opinią

Share

d2yqjjv

d2yqjjv