Trwa ładowanie...
Marzena Okoń
05-05-2009 09:45

Chudnij na basenie

Ruch jest najskuteczniejszym sposobem dbania o linię. Pływanie to forma ruchu, którą polecić można każdemu, niezależnie od wieku, budowy ciała czy nawet delikatnych kłopotów ruchowych. Sport w wodzie odciąża bowiem stawy, modeluje sylwetkę, a jednocześnie działa odprężająco na całe ciało.

Chudnij na basenieŹródło: sxc.hu
d13d8gc
d13d8gc

Ruch jest najskuteczniejszym sposobem dbania o linię. Pływanie to forma ruchu, którą polecić można każdemu, niezależnie od wieku, budowy ciała czy nawet delikatnych kłopotów ruchowych. Sport w wodzie odciąża bowiem stawy, modeluje sylwetkę, a jednocześnie działa odprężająco na całe ciało.

Pływak w wodzie podlega sile wyporu, dzięki temu czujemy się lekkie. Co więcej, woda jest o wiele gęstsza niż powietrze, a wiec ćwiczenia w niej wykonywane pochłaniają więcej energii. Wystarczy wejść do wody, a każdy ruch napotyka na barierę gęstości otoczenia, nasze mięśnie zaczynają więc intensywnie pracować.

Ruch na basenie jest jednym ze skuteczniejszych sposobów na spalanie zbędnych kalorii. Aby tracić tkankę tłuszczową podczas treningu w wodzie należy pływać bez przerwy około 30 minut. Pływanie z przerwami, na przykład co 10 minut, nie gwarantuje nam chudnięcia. Taka krótkotrwała aktywność ma głównie właściwości odprężające, poprawiające kondycję i rozluźniające ciało. Pływając równomiernie, bez przerwy dłużej niż 20 minut, rozpoczynamy spalanie tkanki tłuszczowej, czyli tzw. trening aerobowy.

d13d8gc

Trening aerobowy to taki, który w pozwala nam na spalanie tkanki tłuszczowej. Powinien on trwać powyżej 20- 25 minut, bo właśnie taki czas pozwala na korzystanie ze zmagazynowanej w tkance tłuszczowej energii. Jest to ważne ponieważ w pierwszych minutach wysiłku spalamy głównie węglowodany, a dopiero później tłuszcze. Spalanie zmagazynowanej tkanki tłuszczowej następuje w skutek wolnego, długotrwałego wysiłku. Poza tym, że musi on trwać pewien czas, dodatkowo nie może być nadmiernie intensywny. Procentowy udział spalanego tłuszczu, jest największy, gdy sport obciąża ciało umiarkowanie.

Dla tych z nas, które pragną pływając stracić zbędne kilogramy godnym polecenia będzie styl klasyczny, tzw. żabka. Dodatkowo pływanie żabką wzmacnia mięśnie całego ciała, a przede wszystkim mięśnie ud i pośladków, klatki piersiowej oraz pleców. Jest to najłatwiejszy i najbardziej naturalny styl.

Pół godziny pływania to zużycie 200 - 450 kcal, zmagazynowanych w tkance tłuszczowej. Wartość ta zależna jest od wagi ciała, stylu i intensywności. Jeśli zależy nam na szybkim spalaniu tkanki tłuszczowej, zaleca się połączyć pływanie z treningiem siłowym. Zajęcia prowadzone na basenie, takie właśnie jak aqua aerobik, także doskonale modelują sylwetkę. Warto jest włączyć je do naszych planów wodnej aktywności.

Aqua aerobik to nowoczesna forma zajęć fitness w wodzie. Zajęcia ruchowe w wodzie prowadzone są w grupach są przez wykwalifikowanych instruktorów. Aktywność ćwiczącego w wodzie przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej, oraz pomaga zlikwidować cellulit. Jedne zajęcia spędzone aktywnie w wodzie pozwalają na spalenie 400–500 kcal.

d13d8gc

Chudnięcie na basenie będzie najbardziej skuteczne jeśli skorzystasz z 2 – 3 zajęć w tygodniu. Możesz tę aktywność planować według własnych preferencji, decydując się na jednorodne zajęcia, albo łącząc tradycyjną pływalnię z zajęciami aerobiku wodnego i siłowymi. Dzięki takiej częstotliwości i regularności z pewnością uzyskasz utratę masy ciała.

Odchudzanie na basenie jest formą ćwiczeń odpowiednią dla każdego, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Aktywność w wodzie rozwinie wytrzymałość mięśni, ogólną sprawność i wydolność fizyczną organizmu oraz doskonale wpłynie na twoją urodę.

d13d8gc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13d8gc