ModaCo kobiety noszą w torebkach?

Co kobiety noszą w torebkach?

09.06.2015 08:06, aktual.: 09.06.2015 08:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zawartość kobiecej torby to zagadka, czasem nawet dla właścicielek. Panie potrafią nosić w nich naprawdę wiele rzeczy.

Zawartość kobiecej torby to zagadka, czasem nawet dla właścicielek. Panie potrafią nosić w nich naprawdę wiele rzeczy. Ale nie zawsze tak było. Torebka powstała jako odpowiedź na potrzeby kobiet żyjących w XIX-stuleciu.

- Zapanowała wówczas moda na suknie-koszulki, szyte z cienkiego batystu. Uniemożliwiło to umieszczenie pod spódnicą kieszeni, w których elegantki nosiły zazwyczaj potrzebne drobiazgi. Pojawiły się woreczki ściągane sznureczkiem (tzw. ridicules), przybierające coraz bardziej wymyślne kształty i formy” - czytamy w tekście kuratorskim do wystawy "Co kryją w sobie? Z historii damskiej torebki XIX-XX w." autorstwa dr Łukasza Grzejszczaka.

Dopiero u progu XX w. damska torebka zyskuje na znaczeniu.- Pojawia się różnorodność materiałów i form. Zmieniają się typy torebek, a ich projektowaniem zainteresowali się kreatorzy mody - pisze kurator wystawy.

Przez lata zmieniały się fasony, wielkości, materiały i formy. Co współczesna kobieta ma w swojej torebce? Badania SW Research przeprowadzone we współpracy ze sklepem etorba.pl wykazują, że ponad połowa Polek zawsze ma w torebce grzebień lub szczotkę do włosów i perfumy. Niemal połowa badanych nosi ze sobą notes i krem do rąk, a ponad 40 proc. kosmetyczkę oraz kalendarz. Co trzecia kobieta w torebce nosi płyn lub chusteczki do rąk oraz wodę.zdecydowana większość pytanych odpowiedziała, że w swojej torebce zawsze nosi portfel (93,8 proc.), klucze (88,2 proc.), chusteczki higieniczne (87,7 proc.) oraz coś do pisania (86,3 proc.).
Gwiazdy w tym przypadku nie różnią się od zwykłych Polek. O zawartości swoich torebek opowiadają Weronika Książkiewicz oraz Agata Nizińska.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także