Trwa ładowanie...
d3aak86

Co piąta Polka się nie myje

Z raportu wykonanego dla jednej z firm kosmetycznych wynika, że Polki unikają kąpieli. „Newsweek” podaje, że aż 17% pań codziennego prysznica nie traktuje, jako konieczności. Co piąta szerokim łukiem obchodzi dezodoranty, a co czwarta nie używa żadnych preparatów do higieny intymnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Co piąta Polka się nie myje
(Jupiterimages)
d3aak86

Z raportu wykonanego dla jednej z firm kosmetycznych wynika, że Polki unikają kąpieli. „Newsweek” podaje, że aż 17% pań codziennego prysznica nie traktuje, jako konieczności. Co piąta kobieta szerokim łukiem obchodzi dezodoranty, a co czwarta nie używa żadnych preparatów do higieny intymnej. „Newsweek” przytoczył badania sondażu, jaki został przeprowadzony przez TNS OBOP.

Zapytał także psychologa społecznego, dr Konrada Maja, z czego wynika tak niska potrzeba dbania o higienę: - Nieustanny pośpiech i praca od rana do nocy sprawiają, że część pań oszczędza czas rezygnując z kąpieli, a brak świeżości maskuje perfumami i gumą do żucia w ustach – wyjaśnił tygodnikowi.

Dane są zatrważające. Aż 14% badanych kobiet przyznaje się, do tego, że po szampon do włosów sięga raz w tygodniu lub rzadziej, 12% kobiet potrafi przetrwać dzień, bez umycia całego ciała, a są i takie, które mycie zębów uważa za coś zbędnego i co 10 Polka ze szczoteczki korzysta tylko raz dziennie, a są i takie, które robią to wyłącznie w niektóre dni, albo wcale.

d3aak86

Problem nie dotyczy jedynie estetycznego wyglądu i komfortu ludzi przebywających w pobliżu. Brak higieny może powodować groźne komplikacje. Dr Pniewski ostrzega w„Newsweeku”– brak odpowiedniej higieny sprawia, że w porównaniu z innymi krajami mamy dużo pacjentek z grzybicą pochwy. Panie łatwiej zarażają się brodawczakami czy chorobami przenoszonymi drogą płciową. Trudniej im także zajść w ciążę i ją utrzymać.

Wyniki są zaskakujące. Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach, gdy na rynku dostępnych jest wiele środków do higieny, a łazienki są w każdym domu, taki problem nie powinien istnieć. Tym bardziej wśród kobiet, które z założenia dbają o siebie bardziej niż mężczyźni. Cóż, widocznie dla niektórych mycie się jest jedynie zbędnym, czasochłonnym wysiłkiem.

* Kobiety wyczuwają miłość... nosem*

Podziel się opinią

Share

d3aak86

d3aak86
d3aak86