GwiazdyCo się stało z twarzą Stelli McCartney?

Co się stało z twarzą Stelli McCartney?

Źródło zdjęć: © Eastnews
Aleksandra Kisiel
27.11.2015 14:31, aktualizacja: 03.12.2015 20:00

Stella McCartney to kolejna gwiazda, która uległa presji bycia idealną. Projektantka, córka Paula McCartneya postanowiła nieco poprawić urodę. Jej nowa twarz wzbudziła sporo kontrowersji.

Stella McCartney to kolejna gwiazda, która uległa presji bycia idealną. Projektantka, córka Paula McCartneya postanowiła nieco poprawić urodę. Jej nowa twarz wzbudziła sporo kontrowersji.

Stella McCartney do tej pory uważana była za jedną z najbardziej naturalnych i pięknych projektantek mody na świecie. Córka legendarnego Beatlesa bardzo promuje ekologiczną i świadomą modę, jest matką czwórki dzieci i raczej nie jest kojarzona ze sztucznym światem Hollywood. Ale zdaje się, że nawet miłośniczka naturalności uległa pokusie by nieco się odmłodzić. Podczas świątecznego przyjęcia zorganizowanego w butiku Stelli projektantka zaprezentowała wyraźnie odmienione oblicze: gładkie czoło, podniesione policzki i pełne usta wyglądały nieco upiornie. Zdjęcie Stelli i jej nowej twarzy opublikowała Suzy Menkes. Na Instagramie w mig pojawiły komentarze. Najłagodniejsze brzmiały: „Co się stałą z twarzą Stelli?!” Najostrzejszy komentator porównywał projektantkę do… laleczki Chucky.

Czy faktycznie jest aż tak upiornie? Niewątpliwie, światło przy jakim została sfotografowana Stella nie jest najkorzystniejsze. Padające z góry podkreśla wszelkie cienie i sprawia, że skóra wydaje się nienaturalnie gładka. Lekko opuszczony podbródek, przedziałek po środku i rozpuszczone włosy sprawiają, że twarz staje się bardziej pociągła. Usta Stelli raczej są dziełem chirurga wyposażonego w kwas hialuronowy niż utalentowanej makijażystki.

Cóż, gwiazdy nie od dziś poddane są presji idealnego wyglądu. Domagamy się od kobiet, aby odnosiły sukcesy zawodowe, były świetnymi matkami, wyrozumiałymi żonami i symbolami seksu. Więszkość z nich, prędzej czy później, takiej presji ulegnie. Rezultaty są różne. W przypadku Stelli McCartney zmiana chyba wyszła jej na gorsze.

Aleksandra Kisiel/ Kobieta WP

http://kobieta.wp.pl/jedno-zdjecie-zniszczylo-jej-kariere-modelka-ktora-stala-sie-memem-5982314978951809a onclick="javascript_:window.open(this.href);return false;">* Jedno zdjęcie zniszczyło jej karierę. Modelka, która stała się memem*

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także