Trwa ładowanie...
d2asgf4

Czy mikrodermabrazja ma sens?

Mam 50 lat. Czy w moim wieku mają sens zabiegi mikrodermabrazji?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy mikrodermabrazja ma sens?
d2asgf4

Mam 50 lat, moja skóra przejawia już oznaki starzenia się.

  1. Czy w moim wieku mają sens zabiegi mikrodermabrazji?
  2. Od trzech lat po zabiegu usunięcia jajników i macicy zastosowano u mnie hormonalną terapię zastępczą. Czy w takim przypadku mogę stosować kremy z hormonami? Pozdrawia serdecznie Wanda

Pani Wando, zabiegi mikrodermabrazji wykonuje się w Polsce najczęściej za pomocą urządzeń z głowicą diamentową lub z korundem. To mechaniczne usuwanie zewnętrznej warstwy naskórka, które wiąże się z podrażnieniem skóry.

Jest więc niewskazane u osób ze skórą nadwrażliwą i naczyniową. Jeśli chodzi o przeprowadzenie serii zabiegów, to ja je bardzo polecam, gdyż dają efekt odmłodzenia, lepszego napięcia skóry, spłycenia zmarszczek i fałdów skóry, zwężenia porów i żywszej "gry naczyniowej" na skórze twarzy.

d2asgf4

Wskazane jest powtarzania zabiegów w cyklach, które ustala się indywidualnie, zależnie od potrzeb skóry pacjentki oraz łączenie mikrodermabrazji z innymi zabiegami regenerującymi skórę.

Można je łączyć ze stosowaniem wysoko odżywczych kremów, np. z fitoestrogenami, czyli hormonami pochodzenia roślinnego, których działanie przypomina działanie hormonów ludzkich, jednak pozbawione jest działania ogólnoustrojowego (dlatego stosowanie hormonalnej terapii zastępczej nie jest przeciwskazaniem do stosowania takich kremów).

Elżbieta Gołębka

Podziel się opinią

Share

d2asgf4

d2asgf4
d2asgf4