miszmasz
16-12-2008 (15:20)

Czy powinno się jeść owoce wieczorem?

Chciałam Panią zapytać o jedną rzecz. Niedawno wyczytałam, że nie powinno się spożywać owoców na kolację, pod koniec dnia, co jest związane z małą aktywnością insuliny w organizmie wieczorem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy powinno się jeść owoce wieczorem?
(sxc.hu)

Chciałam Panią zapytać o jedną rzecz. Niedawno wyczytałam, że nie powinno się spożywać owoców na kolację, pod koniec dnia, co jest związane z małą aktywnością insuliny w organizmie wieczorem. Ja jednak uwielbiam rytuał picia owocowego koktajlu (różne świeże owoce zmiksowane z kefirem i orzechami). Właśnie na kolację i trudno mi sobie wyobrazić zakończenie dnia bez wypicia go. Czy naprawdę coś takiego powoduje tycie? Chciałabym zgubić 2-3 kilo. Słodyczy, przekąsek, fast foodów nie jem w ogóle, a owoce to jedyna z największych przyjemności w moim jadłospisie, więc czy naprawdę muszę zrezygnować z takiej kolacji?

Witam,
Zacznę od ogólnej charakterystyki posiłku o który Pani pyta. Kolacja powinna być kolejnym posiłkiem w ciągu dnia (czwartym lub piątym). Jako ostatni posiłek powinna być spożywana około 3-4 godziny przed pójściem spać. Kolacja powinna być lekkostrawnym, niewielkim posiłkiem. Należy unikać tutaj produktów bardzo tłustych, słodkich, smażonych. Mleczno- owocowy koktajl, który Pani pija na kolację jest dobrym posiłkiem, a nawet jeżeli przybrała Pani ostatnio na wadze to na pewno taki koktajl nie jest jedyną przyczyną:) Może go Pani „ulepszyć” (zwłaszcza pod kątem odchudzania) przygotowując go z większej ilości kefiru niż owoców, nie dosładzać, zamiast orzechów dodać musli lub otrębów.

Elżbieta Duda-Gmurczyk

Podziel się

www.setpoint.pl
Znajdź z nami swój punkt równowagi!

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.