Trwa ładowanie...
d2av421
Ludzie

Dessette Mono

Dessette Mono to doustny preparat antykoncepcyjny oparty głównie na dezogestrelu. Zaletą specyfiku jest fakt, że może być on stosowany przez kobiety nietolerujące estrogenów oraz karmiące piersią.
Share
d2av421

Dessette Mono – informacje ogólne

Dessette Mono to doustny preparat antykoncepcyjny oparty głównie na dezogestrelu. Zaletą specyfiku jest fakt, że może być on stosowany przez kobiety nietolerujące estrogenów oraz karmiące piersią. Bardzo często Dessette Mono nazywane jest minipigułką. Jedno opakowanie leku zawiera 28 tabletek.

Dessette Mono – stosowanie

d2av421

Dessette Mono należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Standardowo lek powinien być przyjmowany po jednej tabletce na dobę przez kolejnych 28 dni. Pigułki zażywa się według schematycznych strzałek wydrukowanych na blistrze. Przed przyjęciem pierwszej tabletki preparatu Dessette Mono należy zapoznać się z treścią ulotki dołączoną do opakowania.

Dessette Mono – skutki uboczne

Do najczęściej występujących skutków ubocznych zalicza się: nudności, ból piersi, nieregularne miesiączki, spadek libido, wzrost wagi ciała, wahania nastroju. Rzadziej zdarzają się utraty włosów, nietolerancja szkieł kontaktowych, wysypki, wymioty, torbiele jajników i ogólne przemęczenie.

Dessette Mono – przeciwwskazania

d2av421

Nie zaleca się zażywania tabletek antykoncepcyjnych Dessette Mono kobietom uczulonym na dezogestrel. Dodatkowymi przeciwwskazaniami są: ciąża, przewlekłe choroby wątroby, obecność lub podejrzenie nowotworów (wątroby, piersi, narządów rozrodczych) i krwawienia międzymiesiączkowe wynikające z nieznanej przyczyny.

Przed stosowaniem

Przed rozpoczęciem kuracji tabletkami Dessette Mono należy skonsultować się ze swoim lekarzem, a także poddać się kompletowi badań ginekologicznych.

d2av421

Podziel się opinią

Share
d2av421
d2av421