Trwa ładowanie...
d2yqjjv
d2yqjjv
Seks i Związki

Dessette Mono

Dessette Mono to doustny preparat antykoncepcyjny oparty głównie na dezogestrelu. Zaletą specyfiku jest fakt, że może być on stosowany przez kobiety nietolerujące estrogenów oraz karmiące piersią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
d2yqjjv

Dessette Mono – informacje ogólne

Dessette Mono to doustny preparat antykoncepcyjny oparty głównie na dezogestrelu. Zaletą specyfiku jest fakt, że może być on stosowany przez kobiety nietolerujące estrogenów oraz karmiące piersią. Bardzo często Dessette Mono nazywane jest minipigułką. Jedno opakowanie leku zawiera 28 tabletek.

Dessette Mono – stosowanie

d2yqjjv

Dessette Mono należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Standardowo lek powinien być przyjmowany po jednej tabletce na dobę przez kolejnych 28 dni. Pigułki zażywa się według schematycznych strzałek wydrukowanych na blistrze. Przed przyjęciem pierwszej tabletki preparatu Dessette Mono należy zapoznać się z treścią ulotki dołączoną do opakowania.

Dessette Mono – skutki uboczne

Do najczęściej występujących skutków ubocznych zalicza się: nudności, ból piersi, nieregularne miesiączki, spadek libido, wzrost wagi ciała, wahania nastroju. Rzadziej zdarzają się utraty włosów, nietolerancja szkieł kontaktowych, wysypki, wymioty, torbiele jajników i ogólne przemęczenie.

Dessette Mono – przeciwwskazania

d2yqjjv

Nie zaleca się zażywania tabletek antykoncepcyjnych Dessette Mono kobietom uczulonym na dezogestrel. Dodatkowymi przeciwwskazaniami są: ciąża, przewlekłe choroby wątroby, obecność lub podejrzenie nowotworów (wątroby, piersi, narządów rozrodczych) i krwawienia międzymiesiączkowe wynikające z nieznanej przyczyny.

Przed stosowaniem

Przed rozpoczęciem kuracji tabletkami Dessette Mono należy skonsultować się ze swoim lekarzem, a także poddać się kompletowi badań ginekologicznych.

d2yqjjv

Podziel się opinią

Share

d2yqjjv

d2yqjjv