Blisko ludziDlaczego warto mieć stronę ślubną?

Dlaczego warto mieć stronę ślubną?

Dlaczego warto mieć stronę ślubną?
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

27.06.2012 11:54, aktual.: 27.06.2012 15:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzisiaj już w większości polskich domów jest internet. Dlatego coraz więcej nowożeńców decyduje się na założenie internetowej strony ślubnej. Dzięki niej goście w prosty sposób mogą dotrzeć do wielu informacji. W efekcie nie trzeba wszystkim z osobna tłumaczyć szeregu spraw i odpowiadać na te same pytania.

Dzisiaj już w większości polskich domów jest internet. Dlatego coraz więcej nowożeńców decyduje się na założenie internetowej strony ślubnej. Dzięki niej goście w prosty sposób mogą dotrzeć do wielu informacji. W efekcie nie trzeba wszystkim z osobna tłumaczyć szeregu spraw i odpowiadać na te same pytania.

Obecnie internet jest głównym źródłem informacji. Wielu z nas w sieci przegląda prasę, sprawdza prognozę pogody, komunikuje się z innymi ludźmi. Internet w coraz większym stopniu wpisuje się też w tradycje weselne. Zakładanie strony ślubnej staje się niezwykle popularne. Tym bardziej, że nie trzeba być zawodowym programistą, żeby to zrobić. Wręcz przeciwnie, jest to możliwe do zrealizowania w kilka minut.

Powstało wiele portali umożliwiających młodym stworzenie takiej strony. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło „strona ślubna”, żeby wyświetliło się szereg opcji. A potem trzeba wybrać tę, która wydaje się nam najlepsza i wypełnić formularz. Wpisujemy w nim podstawowe informacje dotyczące Pary Młodej (imię, nazwisko, miejscowość, w której odbędzie się ślub, a także datę ślubu). Wybieramy też pakiet, który nas interesuje. Te rozszerzone dają np. możliwość zamieszczania filmików.

Kiedy założyć stronę?

Warto się też dowiedzieć, jak długo taka storna będzie funkcjonowała. Czasami jest to 12-18 miesięcy, a zdarza się, że i dłużej. Jeśli założymy ją zbyt wcześnie, to może wygasnąć tuż przed weselem, kiedy jest najwięcej pytań gości i wątpliwości do rozwiania. Najlepiej jak będzie aktywna jeszcze miesiąc, dwa miesiące po ślubie. Tak, żeby wszyscy mogli podzielić się wrażeniami, czy obejrzeć zdjęcia.

Najczęściej zakłada się ją tuż po ogłoszeniu daty ślubu. Wówczas narzeczeni od samego początku publikują aktualne informacje z przebiegu przygotowań aż do samego wesela. Nie jest to oczywiście obowiązkowy termin. Można to zrobić nawet na kilka dni przed uroczystością, kiedy jest najgorętszy czas i najwięcej pytań.

Ogrom informacji

Jeśli już mamy swoją ślubną stronę internetową to, zamiast każdego z osobna, możemy ze wszystkimi kontaktować się za jej pośrednictwem. Nie zastępuje ona oczywiście indywidualnych zaproszeń, szczególnie ludzi starszych, którzy nie korzystają z sieci, ale jest dużym ułatwieniem.

Planowanie i organizowanie uroczystości weselnej sprawia, że młodzi nie mają czasu, na udzielanie wszystkim tych samych informacji. Dzięki stronie można: powiadomić o dacie i miejscu ślubu; otrzymać dodatkowe wiadomości na temat dojazdu do kościoła czy sali weselnej, przekazać informacje na temat noclegu; poinformować o ewentualnych atrakcjach i zmianach.

Dostarcza też wiele rozrywki, daje szansę, by jeszcze przed ślubem zobaczyć kim jest Panna Młoda, czy Pan Młody, przeczytać historię znajomości i zaręczyn, zobaczyć zdjęcia. Można też pozostawić w księdze gości jakąś wiadomość dla nowożeńców, lub zapoznać się z listą prezentów.

Trzeba jednak pamiętać, że narzeczeni i goście powinni wykorzystać stronę tylko i wyłącznie do przekazywania informacji ślubnych. Nie jest to platforma do rozmów na każdy temat. Po pierwsze traci wtedy swoją funkcję strony ślubnej, a po drugie narusza regulamin portalu. Zabrania się też publikowania jakichkolwiek treści obraźliwych, zamieszczania reklam i materiałów, do których dana osoba nie posiada praw autorskich.

Nie tylko na czas ślubu

Strona ślubna wcale nie musi służyć tylko do czasu uroczystości. Wielu młodych aktualizuje ją także po weselu. Zamieszczają tam zdjęcia i filmiki. Jest to też miejsce na wspomnienia. Dzięki temu wszystkie osoby, które nie mogły pojawić się na weselu, mają szansę zobaczyć, jak przebiegała uroczystość. Ci co byli na nim obecni dzielą się wrażeniami. Czasami aż żal, że wesele się skończyło, a strona w końcu wygasła.

(mos/bb)

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także