Trwa ładowanie...
07-12-2009 16:13

Długi i wąski przedpokój

Dostałam ciekawe pytanie na temat przedpokoju:
„ Mam bardzo wąski i dość długi przedpokój (125 cm to szerokość, z czego 33 cm to wnęka). Składa się jakby z dwóch pomieszczeń. Wchodzi się do takiego ok. 125X125 i dalsza cześć to 230X125. Pytanie, czy da się jakość tę 30 cm wnękę zabudować, żeby stworzyć tam coś na kształt szafy?

Długi i wąski przedpokójŹródło: 123RF.COM
d33nhaa
d33nhaa

Dostałam ciekawe pytanie na temat przedpokoju: „Mam bardzo wąski i dość długi przedpokój (125 cm to szerokość, z czego 33 cm to wnęka). Składa się jakby z dwóch pomieszczeń. Wchodzi się do takiego ok. 125X125 i dalsza cześć to 230X125. Pytanie, czy da się jakość tę 30 cm wnękę zabudować, żeby stworzyć tam coś na kształt szafy? I jakie kolory zastosować w tym przedpokoju, ewentualnie czym powinny być pokryte ściany.”

Długie i wąskie przedpokoje są zwykle dużym wyzwaniem. Zwykle są mało funkcjonalne i pomijane, jednak warto postarać się o to, żeby zdobiły. W końcu to wizytówka mieszkania.

Jeśli chodzi o zabudowę. Na pewno nie można oczekiwać, że przestrzeń o głębokości 30 cm. może stać się funkcjonalną szafą, Jednak można zabudować ją na tyle, żeby było to ładne obramowanie strefy, gdzie na wieszakach możemy powiesić ubrania.

(fot. 1 - www.skonahem.com)
Źródło: (fot. 1 - www.skonahem.com)

(fot. 1 - www.skonahem.com). Zdjęcie to również znakomicie ilustruje tezę, że wąski przedpokój można urządzić naprawdę fajnie. Proszę zwrócić uwagę na ogromne lustro, które wizualnie powiększa przestrzeń, graficzną podłogę, optycznie skracającą podłogę, świetne zastosowanie kolorów –w postaci plamy zasłony na końcu oraz wzorzystej tapety i tkaniny z boku. Oświetlenie w postaci dużych kul i węży świetlnych dopełnia tylko efektu. Co jeszcze można zrobić w długim korytarzu?

d33nhaa

Dobrym pomysłem jest stworzenie galerii w korytarzu. Odwraca ona uwagę od proporcji tej przestrzeni, poza tym rozwiązuje problem pomieszczenia kolekcji. Może to być sztuka, fotografie rodzinne.

(fot. www.elledecor.com)
Źródło: (fot. www.elledecor.com)

(fot. 2 – www.elledecor.com), może to być też kolekcja innego rodzaju – w tym wypadku instrumenty muzyczne (fot.3 – www.apartmenttherapy.com).

(fot. www.apartmenttherapy.com)
Źródło: (fot. www.apartmenttherapy.com)

Jeżeli korytarz jest szeroki, można pokusić się o umiejscowienie półek, powiedzmy na książki. (fot. 4 - www.apartmenttherapy.com).

(fot. www.apartmenttherapy.com)
Źródło: (fot. www.apartmenttherapy.com)

Jeśli chodzi o zmianę proporcji, sytuację wizualnie może zmienić barwny dywan (fot. 5 - www.apartmenttherapy.com).

(fot. www.apartmenttherapy.com)
Źródło: (fot. www.apartmenttherapy.com)

Albo cały przedpokój można potraktować jako zabawę ze złudzeniami optycznymi i np. pomalować w graficzne pasy

(fot. www.dominomag.com)
Źródło: (fot. www.dominomag.com)

(fot. 6 – www.dominomag.com).

Arch. wnętrz
Joanna Rzepińska

d33nhaa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33nhaa