ycipk-40239z
Megafon.pl
Ludzie

"Doktor Who" przyciąga miliony

Niemal siedem milionów Brytyjczyków obejrzało w sobotni wieczór premierowy odcinek ósmego sezonu "Doktora Who" - "Deep Breath".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Doktor Who" przyciąga miliony
(WENN/NEWSPIX.PL)
ycipk-40239z

Niemal siedem milionów Brytyjczyków obejrzało w sobotni wieczór premierowy odcinek ósmego sezonu "Doktora Who" - "Deep Breath". Nowymi perypetiami Władcy Czasu i kreacją Petera Capaldiego zainteresowała się 1/3 wszystkich Brytyjczyków, którzy oglądali w czasie premiery telewizję. Nie ujawniono jeszcze informacji na temat tego, ilu widzów zdecydowało się na seans poza granicami Wielkiej Brytanii i w czasie powtórek, a odcinek trafił też m.in. do Polski.

Światowa premiera "Deep Breath" odbyła się w kinie w Walii 8 sierpnia. Za reżyserię odcinka odpowiadał Ben Wheatley, a scenariusz napisał główny pomysłodawca cyklu, Steven Moffat. Gdy Doktor zjawia się w wiktoriańskim Londynie, zastaje tam siejącego postrach dinozaura oraz serię śmiertelnych, samoistnych wybuchów. Kto jest nowym Doktorem i czy przyjaźń z Clarą przetrwa w obliczu przerażającej misji mającej na celu ujawnienie spisku obcej cywilizacji? Doktor się zmienił.

Poza Capaldim w nowych odcinkach na ekranie możemy oglądać Jennę Coleman, Samuela Andersona, Neve McIntosh, Catrin Stewart, Dana Starkeya i Paula Hickeya. Gościnnie pojawią się też Tom Riley, Tony Way, Hermione Norris i Ben Miller.

ycipk-40239z

Kolejne odcinki 8. sezonu "Doktora Who" będą w Polsce emitowane przez BBC Entertainment w każdą niedzielę o godz. 18., począwszy od 31 sierpnia.

(Megafon.pl/ma)

Na zdjęciu. Peter Capaldi i Jenna Coleman na premierze najnowszej serii.

POLECAMY:

ycipk-40239z

* Doktor Who ma nowego wroga*

* Tom Hanks kocha "Doktora Who"*

* Helen Mirren chce pani doktor Who*

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-40239z

ycipk-40239z
ycipk-40239z