Kuchnia

Kuchnia

O Plebiscycie Wszechmocne
Samoakceptacja, autentyczność i samoświadomość to dla nas najważniejsze wartości. To one przyświecają nam w codziennej pracy i to je chcemy przekazywać naszym czytelniczkom. Promujemy naturalność i dostrzeganie w niej piękna. Nie ma dla nas tabu - poruszamy tematy trudne, ale w sposób pełen empatii. Wspieramy smart lifestyle, inspirując do sięgania po rozwiązania na każdą kieszeń. Nasza misja? By każda kobieta czuła się wyjątkowa jak prawdziwa #wszechmocna.
Dołącz do naszej społeczności
#Wszechmocne. Spełnione i niezależne to grupa skupiająca silne kobiety, które inspirują się do zmian, motywują do działania, pomagają odpowiedzieć na nurtujące pytania. Zastanawiasz się nad ruszeniem z własnym biznesem?
Nie wiesz, jak poruszyć temat finansów w związku? Chciałabyś coś zmienić w swoim życiu? Ta grupa jest dla Ciebie!
Dołącz
Co oznacza kolor gąbki do naczyń?
KuchniaCo oznaczają kolory gąbek? Mało kto zwraca uwagę

Gąbka kuchenna to jeden z tych przedmiotów, który znajduje się w każdej kuchni. Można kupić je w niemalże każdym sklepie. Mają rozmaite rozmiary, struktury i barwy. Czy wiesz, dlaczego gąbki różnią się od siebie kolorem?

Jak uszczelnić drzwi od lodówki?
KuchniaLodówka nie trzyma zimna? Przeprowadź test z suszarką

Masz wrażenie, że drzwi do lodówki się nie domykają? Na tylnej ściance pojawiają się kropelki? To wina nieszczelnej uszczelki. Zanim zadzwonisz po serwis, sięgnij po suszarkę i przeprowadź prosty test.

Adrianna Trusiuk
Jak wyczyścić okap bez szorowania?
KuchniaNie wiedziałam, że można myć w zmywarce. Genialny patent

Okap to jedno z najważniejszych urządzeń w kuchni. Pochłania nieprzyjemne zapachy i nadmiar wilgoci. Pamiętasz, kiedy ostatnio go czyściłaś? Jeśli nie umiesz sobie przypomnieć, to znak, że najwyższy czas się za to zabrać. Jak szybko wyczyścić okap?

Adrianna Trusiuk
Jak wyczyścić przypalony piekarnik?
KuchniaNie szoruj piekarnika. Wystarczy włożyć i nastawić grzanie

Piekarnik wygląda, jakby nadawał się już tylko do wymiany? Sięgnij po cytrynę i włóż ją do piekarnika. Po godzinie będzie jak nowy — i to bez szorowania.

Adrianna Trusiuk
Do czego służy szuflada pod piekarnikiem? Odpowiedź może zaskoczyć
KuchniaDo czego służy szuflada pod piekarnikiem? Odpowiedź może zaskoczyć

Zazwyczaj w szufladzie pod piekarnikiem przechowujemy patelnie, blaszki do ciast, patelnie czy instrukcje urządzenia. Okazuje się jednak, że służy ona zupełnie do czegoś innego.

Redakcja WP Kobieta
Jak wyczyścić tłusty okap? Wystarczą 2 minuty i będzie lśnił jak nowy
KuchniaJak wyczyścić tłusty okap? Wystarczą 2 minuty i będzie lśnił jak nowy

Tłusty i zakurzony okap, nazywany czasem wentylatorem kuchennym, to często zmora w wielu domach. Jest jednak pewien sposób, który może ci skutecznie pomóc pozbyć się zanieczyszczeń i potem to ty będziesz radzić koleżankom, jak umyć tłusty okap.

Ewelina Miszczuk
Jak zaparzyć herbatę? 7 faktów, o których nie wiedziałaś
KuchniaJak zaparzyć herbatę? 7 faktów, o których nie wiedziałaś

Właściwie zaparzona herbata zachwyca swoim smakiem i aromatem. Aby móc przyrządzić taki napój, nie wystarczy pamiętać o podstawowych zasadach odnośnie przyrządzania danego jej gatunku. Równie ważną rolę odgrywają tu specjalne akcesoria. Jak zaparzyć herbatę z ich pomocą? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Redakcja WP Kobieta
Jak załadować zmywarkę? Instrukcja krok po kroku
KuchniaJak załadować zmywarkę? Instrukcja krok po kroku

Prawidłowe załadowanie zmywarki zapewni idealnie domyte naczynia i zaoszczędzi nam dodatkowego ręcznego zmywania. Ponadto zapobiegnie to ewentualnym uszkodzeniom i zarysowaniom na ulubionej zastawie. Dowiedz się, jak wkładać naczynia do zmywarki, aby najlepiej wykorzystać jej pojemność.

Katarzyna Zdziech
Jak umyć zmywarkę? Instrukcja krok po kroku
KuchniaJak umyć zmywarkę? Instrukcja krok po kroku

Zmywarka to urządzenie, które wielu osobom ułatwia wykonywanie domowych obowiązków. Regularne mycie urządzenia pozwoli na jego sprawne i długie działanie. Jednak pozostaje pytanie: lepiej wyczyścić zmywarkę domowymi sposobami czy za pomocą sklepowych płynów czyszczących? Podpowiadamy, jak umyć zmywarkę.

Katarzyna Zdziech
Jak w prosty sposób odetkać kuchenny zlew?
KuchniaJak w prosty sposób odetkać kuchenny zlew?

Zapewne nieraz zdarzyła ci się sytuacja, w której czekała na ciebie sterta naczyń do zmycia, ale w momencie odkręcenia kurka woda nie spływała do otworu w zlewie. Następnym razem w szybki sposób rozwiążesz ten problem. Wystarczy, że wykorzystasz jeden z naszych sposobów na zatkany zlew.

Joanna Hirszler