GwiazdyDominic West będzie Ernestem Hemmingwayem

Dominic West będzie Ernestem Hemmingwayem

Dominic West będzie Ernestem Hemmingwayem
Źródło zdjęć: © AKPA

28.09.2014 10:25, aktual.: 28.09.2014 11:19

Guy Pearce i Dominic West dołączyli do obsady dramatu "Genius".

Guy Pearce i Dominic West dołączyli do obsady dramatu "Genius". Obraz powstanie w oparciu o książkę "Max Perkins: Editor of Genius" autorstwa A. Scotta Berga. Opisuje ona życie legendarnego redaktora literackiego Maxwella Perkinsa, który wylansował powieści m.in. F. Scotta Fitzgeralda, Ernesta Hemingwaya i Thomasa Wolfe'a. Perkins niestrudzenie wspierał utalentowanych, aspirujących pisarzy, szczególnie tych młodych i niedoświadczonych.

Perkinsa zagra Colin Firth, Jude Law wcieli się w postać powieściopisarza Thomasa Wolfe'a, który był nie tylko podopiecznym Perkinsa, ale i jego bliskim przyjacielem. Guy Pearce zagra F. Scotta Fitzgeralda a Dominic West Ernesta Hemmingwaya.

Wcześniej ogłoszono że Nicole Kidman zagra krytyk sztuki, Aline Bernstein, a Laura Linney wystąpi jako Louise Perkins, żona głównego bohatera.

Za kamerą obrazu stanie Michael Grandage, dla którego będzie to debiut w kinie. Grandage ma na koncie reżyserię i produkcję wielu sztuk teatralnych w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

(Megafon.pl/ma)

POLECAMY:

Źródło artykułu:Megafon.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także