Trwa ładowanie...
d33qze0
Megafon.pl
Ludzie

Dominic West będzie Ernestem Hemmingwayem

Guy Pearce i Dominic West dołączyli do obsady dramatu "Genius".
Share
Dominic West będzie Ernestem Hemmingwayem
Źródło: AKPA
d33qze0

Guy Pearce i Dominic West dołączyli do obsady dramatu "Genius". Obraz powstanie w oparciu o książkę "Max Perkins: Editor of Genius" autorstwa A. Scotta Berga. Opisuje ona życie legendarnego redaktora literackiego Maxwella Perkinsa, który wylansował powieści m.in. F. Scotta Fitzgeralda, Ernesta Hemingwaya i Thomasa Wolfe'a. Perkins niestrudzenie wspierał utalentowanych, aspirujących pisarzy, szczególnie tych młodych i niedoświadczonych.

Perkinsa zagra Colin Firth, Jude Law wcieli się w postać powieściopisarza Thomasa Wolfe'a, który był nie tylko podopiecznym Perkinsa, ale i jego bliskim przyjacielem. Guy Pearce zagra F. Scotta Fitzgeralda a Dominic West Ernesta Hemmingwaya.

Wcześniej ogłoszono że Nicole Kidman zagra krytyk sztuki, Aline Bernstein, a Laura Linney wystąpi jako Louise Perkins, żona głównego bohatera.

Za kamerą obrazu stanie Michael Grandage, dla którego będzie to debiut w kinie. Grandage ma na koncie reżyserię i produkcję wielu sztuk teatralnych w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

(Megafon.pl/ma)

POLECAMY:

* Angelina Jolie zajmie się obrońcą słoni*

* Jack Huston nowym Ben Hurem*

* Guy Ritchie znalazł Ginewrę*

d33qze0

Podziel się opinią

Share
d33qze0
d33qze0