miszmasz
15-05-2009 (13:10)

Domowe sposoby na piękne włosy

Każda kobieta stara się mieć zawsze czyste i wypielęgnowane włosy.
Zaniedbane, tłuste czy łamliwe nawet najpiękniejszej z nas odbiorą uroku. Niestety bardzo
często skarżymy się problemy, bo też dbanie o włosy nie jest rzeczą prostą
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domowe sposoby na piękne włosy
(sxc.hu)

Każda kobieta stara się mieć zawsze czyste i wypielęgnowane włosy. Zaniedbane, tłuste czy łamliwe nawet najpiękniejszej z nas odbiorą uroku. Niestety bardzo często skarżymy się problemy, bo też dbanie o włosy nie jest rzeczą prostą. <

Czy zdarza Ci się, że już kilka godzin po umyciu Twoje włosy tracą puszystość i estetyczny wygląd? Ten problem doskonale znają właścicielki włosów przetłuszczających się. Jednak tak być nie musi. Dzięki odpowiedniemu strzyżeniu oraz zabiegom pielęgnacyjnym nasze włosy znów mogą wyglądać atrakcyjnie i świeżo.

Najskuteczniejsze maseczki do włosów przetłuszczających zawierają zieloną glinkę. Można przygotować je samemu. Wystarczy 6-7 łyżek zielonej glinki oraz kilka kropel cytryny wymieszanych w niewielkiej ilości wody. Po nałożeniu należy zostawić na 20 minut pod folią i ciepłym ręcznikiem. Idealną fryzurą dla włosów tłustych jest jeżyk, ponieważ krótkie, nastroszone kosmyki trudniej się przetłuszczają.

Na zniszczone, matowe włosy korzystnie wpływa regularnie przeprowadzana kuracja olejowo- cytrynowa. 30 ml podgrzanej oliwy dodajemy do 30 ml soku z cytryny i rozprowadzamy na mokrych włosach.

Musimy pamiętać aby tego rodzaju włosy zawsze spłukiwać letnią a nawet chłodną wodą. Efekt może zaskoczyć nawet najbardziej sceptycznie nastawione do domowych kuracji panie.

Problemem dla wielu pań są także włosy cienkie i łamliwe. Należy je wzmocnić nie tylko przez częste podcinanie końcówek, ale również kompresem wykonanym własnoręcznie z jajka i piwa. Do jednego jajka dodajemy 30 ml piwa (około 2 łyżki stołowe), mieszamy i nakładamy na włosy. Pozostawiamy na 15 minut pod czepkiem kąpielowym, a następnie obficie spłukujemy wodą.

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.