Trwa ładowanie...

Domowe sposoby na plamy z trawy

Razem z piękną pogodą powraca sezon na plamy z trawy. Przynoszą je nie tylko dzieci biegające po boisku, ale i każdy, kto spędził ostatni weekend na grillu czy ognisku.
Share
Ubrania zabrudzone trawą najlepiej namoczyć w zimnej wodzie
Ubrania zabrudzone trawą najlepiej namoczyć w zimnej wodzieŹródło: 123RF
d32qmax

Plamy z trawy bywają wyjątkowo uciążliwe. Trudno je zmyć tradycyjnymi sposobami. Polecamy 3 sprawdzone sposoby.
Woda z octem – wymieszaj płyny w proporcji 1:1. Mieszankę pozostaw na plamie na 5 minut. Wetrzyj specyfik za pomocą szczoteczki do zębów, tak by wniknął w tkaninę. Nie używaj kolorowego octu, do odplamiania nadaje się wyłącznie biały.

Alkohol – użyj co najmniej 70-cio procentowego lub rozcieńczonego spirytusu. Pozostaw na plamie na 30 minut. Jeśli chcesz wyprać bardzo delikatne tkaniny, dodatkowo wymieszaj alkohol z wodą. Pamiętaj jednak, że może to wydłużyć czas odplamiania.

Odplamiacz domowej roboty – wymieszaj ¼ kubka wybielacza, ¼ kubka wody utlenionej i ¾ kubka zimnej wody. Mieszankę nałóż na plamę i delikatnie wetrzyj w nią szczoteczką do zębów. Po kilku minutach tarcia pozostaw namoczoną tkaninę na 30-60 minut. Wybielacz wchodzący w skład mieszanki może zmienić kolor ubrania, dlatego sprawdź jej działanie na małym fragmencie materiału.

d32qmax

Zawsze sprawdzaj zalecenia producenta zapisane na metce. Przed zastosowaniem innych środków, delikatnie oczyść ubranie z resztek trawy i błota. Najlepiej każdą z tych technik sprawdzić na małym fragmencie materiału. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek. Po zastosowaniu odplamiaczy opłucz i sprawdź efekt. Jeśli nie udało się wywabić plamy w całości, ponów wszystkie kroki. Pamiętaj, że ubrania zabrudzone trawą pierzemy w zimniej wodzie. Ciepła woda utrwali zielone ślady.

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

d32qmax

Podziel się opinią

Share
d32qmax
d32qmax