Blisko ludziDotyk - bezcenny prezent dla noworodka

Dotyk - bezcenny prezent dla noworodka

14.09.2015 12:42, aktual.: 18.09.2015 10:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Iwona Cybulska od wielu lat jest położną. Na co dzień dba, by najmłodsi pacjenci w zdrowiu i spokoju nabierali sił po przyjściu na świat.

Iwona Cybulska od wielu lat jest położną. Na co dzień dba, by najmłodsi pacjenci w zdrowiu i spokoju nabierali sił po przyjściu na świat. Kobieta jest przekonana, że za każdy dotyk, który poprawia komfort noworodków, czeka ją nagroda w postaci uśmiechu, otworzenia oczek lub specyficznego ruchu małego ciałka.

Dotyk dla takich maluszków jest niezwykle istotny. Po dziewięciu miesiącach nieprzerwanego kontraktu z matką, inkubator czy puste łóżeczko są obce i straszne. Położna nie szczędzi więc swoim podopiecznym czułości.

Już od 14 września na antenie TVP 2 niezwykły film. "Moje 600 gramów szczęścia" to dokument, pokazujący pierwsze tygodnie życia wcześniaków, które przyszły na świat w krakowskim szpitalu Ujastek. Wzruszający obraz jest zapisem walki o przetrwanie tych skrajnie małych i niedojrzałych dzieci, emocji przeżywanych przez ich rodziców i codziennej pracy lekarzy oraz pielęgniarek i położnych ratujących życie najmniejszych wcześniaków. Odcinki będą emitowane od poniedziałku do piątku o godz. 17.15.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także