Trwa ładowanie...
Megafon.pl
edward norton
23-02-2014 08:47

Edward Norton wraca na osierocony Brooklyn

Minęło niemal piętnaście lat od czasu, gdy Edward Norton podjął decyzję o nakręceniu adaptacji powieści "Osierocony Brooklyn" Jonathana Lethema. Teraz wreszcie zrealizuje planowany od dawna projekt.

Edward Norton wraca na osierocony BrooklynŹródło: AFP
d2ptvwi

Minęło niemal piętnaście lat od czasu, gdy Edward Norton podjął decyzję o nakręceniu adaptacji powieści "Osierocony Brooklyn" Jonathana Lethema. Teraz wreszcie zrealizuje planowany od dawna projekt. Norton wyreżyseruje film "Motherless Brooklyn" na podstawie własnego scenariusza i zagra w nim główną rolę. Powieść Lethema przedstawia historię Lionela Essroga, mężczyzny, który cierpi na syndrom Tourette'a.

Lionel ma tiki, musi wszystkiego dotknąć, mimowolnie, automatycznie powtarza zasłyszane słowa i dźwięki bezpośrednio po ich usłyszeniu. Kiedy zostaje zamordowany jego przyjaciel, szef i mentor, Lionel bez jakiegokolwiek przygotowania detektywistycznego przystępuje do śledztwa, aby rozwikłać zagadkę tej zbrodni. Prace na planie ruszą niebawem w Nowym Jorku.

Przypomnijmy, że Edward Norton ma na reżyserskim koncie tylko jeden film, "Zakazany owoc" z 2000 roku. Aktorski talent artysty będziemy mogli podziwiać od 28 marca w filmie "The Grand Budapest Hotel".

(Megafon.pl/ma)

d2ptvwi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ptvwi