Trwa ładowanie...
dgnv5lq
Megafon.pl
Ludzie

Edward Norton wraca na osierocony Brooklyn

Minęło niemal piętnaście lat od czasu, gdy Edward Norton podjął decyzję o nakręceniu adaptacji powieści "Osierocony Brooklyn" Jonathana Lethema. Teraz wreszcie zrealizuje planowany od dawna projekt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Edward Norton wraca na osierocony Brooklyn
(AFP)
dgnv5lq

Minęło niemal piętnaście lat od czasu, gdy Edward Norton podjął decyzję o nakręceniu adaptacji powieści "Osierocony Brooklyn" Jonathana Lethema. Teraz wreszcie zrealizuje planowany od dawna projekt. Norton wyreżyseruje film "Motherless Brooklyn" na podstawie własnego scenariusza i zagra w nim główną rolę. Powieść Lethema przedstawia historię Lionela Essroga, mężczyzny, który cierpi na syndrom Tourette'a.

Lionel ma tiki, musi wszystkiego dotknąć, mimowolnie, automatycznie powtarza zasłyszane słowa i dźwięki bezpośrednio po ich usłyszeniu. Kiedy zostaje zamordowany jego przyjaciel, szef i mentor, Lionel bez jakiegokolwiek przygotowania detektywistycznego przystępuje do śledztwa, aby rozwikłać zagadkę tej zbrodni. Prace na planie ruszą niebawem w Nowym Jorku.

Przypomnijmy, że Edward Norton ma na reżyserskim koncie tylko jeden film, "Zakazany owoc" z 2000 roku. Aktorski talent artysty będziemy mogli podziwiać od 28 marca w filmie "The Grand Budapest Hotel".

(Megafon.pl/ma)

POLECAMY:

* Edward Norton zostanie tatą*

* Edward Norton się ożenił!*

* Norton lubi wzbudzać refleksje*

dgnv5lq

Podziel się opinią

Share

dgnv5lq

dgnv5lq