Blisko ludziFacebook chce wprowadzić przycisk dla nieletnich

Facebook chce wprowadzić przycisk dla nieletnich

Facebook chce wprowadzić przycisk dla nieletnich
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

19.03.2010 07:49, aktual.: 08.06.2010 01:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwis społecznościowy Facebook rozważa wprowadzenie na swych stronach internetowych przycisku, dzięki któremu korzystający z niego nieletni, jeśli poczują się zagrożeni, będą mogli zgłosić
molestowanie.

Serwis społecznościowy Facebook reagując na apel brytyjskiego rządu rozważa wprowadzenie na swych stronach internetowych przycisku, dzięki któremu za jednym kliknięciem korzystający z niego nieletni, jeśli poczują się zagrożeni, będą mogli zgłosić molestowanie.

Wprowadzenie tak zwanego "panic button" na Facebooku i innych portalach społecznościowych postuluje rząd i organizacje broniące dzieci przed nadużyciami. Przycisk taki mógłby informować o nadużyciach bezpośrednio policję.

Apele o zastosowanie takiego rozwiązania nasiliły się po tym, gdy 17-letnia Brytyjka została porwana, zgwałcona i zamordowana przez mężczyznę, który wykorzystał fałszywy profil na portalu społecznościowym, żeby ją poznać.

Brytyjski minister spraw wewnętrznych Alan Johnson spotkał się w czwartek z przedstawicielami Facebooka. Rozmowy będą kontynuowane w przyszłym miesiącu w Waszyngtonie. Facebook zapewnia, że jest otwarty na ten pomysł.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także