Trwa ładowanie...

Feministki strzelały do Łukaszenki

W geście poparcia dla białoruskiej opozycji działaczki ukraińskiej organizacji
feministycznej Femen strzelały w centrum Kijowa z proc w portret prezydenta Białorusi
Alaksandra Łukaszenki. Skandalizujące feministki utworzyły te proce z własnych ciał.

Share
Feministki strzelały do ŁukaszenkiŹródło: AP
d1ox25q

W geście poparcia dla białoruskiej opozycji działaczki ukraińskiej organizacji feministycznej Femen strzelały w centrum Kijowa z proc w portret prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki. Skandalizujące feministki utworzyły te proce z własnych ciał.
"Przyszłyśmy tutaj, by wesprzeć naród białoruski w walce z tyranem, Łukaszenką" - mówiły uczestniczki akcji.

W portret białoruskiego prezydenta strzelano na głównym placu stolicy Ukrainy, Majdanie Niepodległości. Działaczki Femenu ustawiły się naprzeciw podobizny Łukaszenki, po czym z pomocą koleżanek stanęły na głowach, układając ciała w kształcie procy. Do nóg przyczepiły sobie długie, gumowe taśmy, które po naciągnięciu wyrzucały w kierunku portretu papierową kulę.

Młode feministki zachęcały, by za ich przykładem poszły organizacje międzynarodowe i NATO, które - jak mówiły - "powinno zbombardować Łukaszenkę i jego rezydencję".

d1ox25q

W środę przed sądami na Białorusi stanęli kolejni byli kandydaci na prezydenta tego kraju, którzy startowali w grudniowych wyborach, a dziś oskarżani są o organizację masowych zamieszek za udział w demonstracji opozycji w wieczór wyborczy 19 grudnia.

Organizacja Femen gromadzi młode aktywistki, które walczą z dyskryminacją kobiet na Ukrainie, urządzając prowokacyjne manifestacje. Ruch istnieje od 2008 r., a w ramach swej najgłośniejszej akcji "Ukraina to nie burdel" walczy z seksturystyką i prostytucją.

Choć zazwyczaj działaczki Femenu występują częściowo obnażone, podczas środowej akcji poparcia dla białoruskiej opozycji były ubrane.

(PAP/ma)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1ox25q

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ox25q
d1ox25q