Trwa ładowanie...
dnrplt5
Ludzie

Femoden

Femoden to środek o działaniu antykoncepcyjnym, zaliczany do grona tzw. pigułek złożonych. W jego skład wchodzą dwa żeńskie hormony – gestoden i etinylestradiol.
Share
dnrplt5

Femoden – informacje podstawowe

Femoden to środek o działaniu antykoncepcyjnym, zaliczany do grona tzw. pigułek złożonych. W jego skład wchodzą dwa żeńskie hormony – gestoden i etinylestradiol. Przyjmowany doustnie, jeden blistr zawiera 21 powlekanych tabletek.

Femoden – stosowanie

dnrplt5

Preparat Femoden należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Domyślnie kurację rozpoczyna się w pierwszym dniu okresu od tabletki znajdującej się pod odpowiednim oznaczeniem dnia tygodnia. Następnie należy zażywać po jednej tabletce na dobę o jednakowej porze przez kolejne trzy tygodnie. Po tym czasie powinien nastąpić siedmiodniowy okres odstawienia.

Femoden – skutki uboczne

Femoden może spowodować pojawienie się skutków ubocznych. Do najczęściej występujących należy uznać: krwawienia międzycyklowe, zaburzenia metaboliczne, nudności, wymioty, migrenę, bóle piersi i nadwrażliwość na szkła kontaktowe. Pojawienie się jakichkolwiek efektów ubocznych powinno być jak najszybciej skonsultowane z lekarzem-ginekologiem.

Femoden – przeciwwskazania

dnrplt5

Preparat Femoden nie jest wskazany dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Oprócz tego nie należy stosować pigułek w przypadku stwierdzonych chorób zakrzepowo-zatorowych. Tabletki nie mogą być również spożywane przez osoby uczulone na jakikolwiek składnik aktywny.

Przed stosowaniem

Przed pierwszym (i ponownym) zastosowaniem tabletek antykoncepcyjnych Femoden należy wykonać wszystkie podstawowe badania, mające na celu wyeliminowanie jakichkolwiek przeciwwskazań.

dnrplt5

Podziel się opinią

Share
dnrplt5
dnrplt5