ModaFORCES by Łukasz Jemioł. Kolekcja BASIC jesień/zima 2015

FORCES by Łukasz Jemioł. Kolekcja BASIC jesień/zima 2015

22.04.2015 15:09

Łukasz Jemioł pokazał nową kolekcję BASIC. To militarna propozycja modowa na jesień i zimę tego roku. Projektant szturmem podbija wybieg i wyraża sprzeciw dla światowych konfliktów zbrojnych.

Łukasz Jemioł pokazał nową kolekcję BASIC. To militarna propozycja modowa na jesień i zimę tego roku. Projektant szturmem podbija wybieg i wyraża sprzeciw dla światowych konfliktów zbrojnych.

Pokaz BASIC jesień/zima 2015 wpisuje się w modny militarny trend. Łukasz Jemioł utrzymał kolekcję w tonach zieleni, brązów, beży i szarości. Mimo silnej inspiracji wojskiem projektant wykorzystał pacyfistyczne detale, przez co apeluje, aby zawodowy mundur schować do cywilnej szafy. Na koszulkach i bluzach pojawiło się między innymi hasło „NO WAR”. Z takim przesłaniem na wybiegu pojawił się finalista programu TOP MODEL Michał Baryza. „NO WAR z takim przesłaniem biorę udział w pokazie Łukasza Jemioła. Bardzo się cieszę, że poza prezentacją kolekcji Łukasz zwraca uwagę na to co dzieje się na świecie. I nie tylko gdzieś daleko, ale również tuż za granicami naszego kraju… Popieram takie inicjatywy, bo chcę normalnie żyć, a nie martwić się, że może jutro będę musiał stanąć do walki” - udział w pokazie skomentował Baryza. W kolekcji pojawiło się pięć nowych T-shirtów w dwóch opcjach kolorystycznych - białej i khaki.

W kolekcji zgodnie z ideą linii Basic najważniejszy jest komfort noszenia. Łukasz Jemioł do produkcji ubrań wykorzystał przede wszystkim materiały, które przyjemnie otulają skórę - dzianiny, bawełnę i nieśmiertelny denim. Błyszczące tkaniny i mocne akcenty w postaci zdobień i printów przełamują wojskowy wymiar jesienno-zimowej propozycji. Wszystko to, co w wojsku służy kamuflażowi, w przypadku FORCES ma zupełnie odwrotny cel. Casualowy charakter kolekcji podkreślają metalowe elementy, modne emblematy i militarne akcenty.

„Wojskowe kolory i akcenty, bojówki, jeansy typu baggy i rurki - wczesną jesienią szczególnie białe. Modne będą koszule, pagony, guziki, płaszcze, kurtki typu bombonierka, metalowe dodatki. Zależy mi, żeby klientki czuły się w tej kolekcji wygodnie i kobieco, stąd obok miękkich swetrów i płaszczy, sukienki i spódniczki, które podkreślają sylwetkę.” - powiedział Łukasz Jemioł serwisowi kobieta.wp.pl

Źródło artykułu:Informacja prasowa