Trwa ładowanie...

Galliano "kocha Hitlera"?

Przeciw brytyjskiemu projektantowi mody Johnowi Galliano wpłynęła w Paryżu kolejna skarga dotycząca wypowiadania przez niego antysemickich inwektyw - informują francuskie media.

Galliano "kocha Hitlera"?Źródło: AP
d1k6uc9
d1k6uc9

Przeciw brytyjskiemu projektantowi mody Johnowi Galliano wpłynęła w Paryżu kolejna skarga dotycząca wypowiadania przez niego antysemickich inwektyw - informują francuskie media. Tym razem słowa Galliano sfilmowano i umieszczono w internecie. Dyrekcja domu mody Christian Dior zawiesiła w piątek w obowiązkach znanego projektanta, po tym jak został on zatrzymany dzień wcześniej w Paryżu.

Powód? Agresywne zachowanie i "antysemickie inwektywy" pod adresem dwojga osób siedzących w kawiarni. Para złożyła natychmiast skargę na policji. Po przesłuchaniu kreator mody wyszedł na wolność.

Według radia Europe 1, w sobotę młoda kobieta złożyła na komisariacie w 3. dzielnicy Paryża kolejną podobną skargę przeciw projektantowi. Zeznała, że Galliano obraził ją antyżydowskimi wyzwiskami w październiku ubiegłego roku, gdy siedziała w tej samej kawiarni, gdzie doszło do niedawnego incydentu.

Nowe oskarżenie jest wsparte taśmą wideo, którą zamieścił w poniedziałek na swojej stronie internetowej brytyjski dziennik "The Sun". Widać na nim wyraźnie pijanego kreatora bełkoczącego po angielsku obraźliwe i wulgarne słowa. Według angielskiego tabloidu, Galliano powiedział tam, że "kocha Hitlera" i wygrażał siedzącym w kawiarni obok ludziom, że "zostaną zagazowani". Obrzucił ich też innymi wyzwiskami bez rasistowskiego zabarwienia.

d1k6uc9

Kobieta, która złożyła w sobotę skargę, tłumaczy, że nie zrobiła tego od razu po tym zdarzeniu, gdyż tłumaczyła sobie zachowanie Galliano upojeniem alkoholowym. Zdecydowała się zawiadomić o tym policję dopiero wtedy, gdy dowiedziała się, że o podobny eksces projektant mody został oskarżony w ubiegłym tygodniu.

Do zatrzymania uznanego w świecie mody kreatora doszło w czwartek w dzielnicy Marais, gdzie mieści się wiele sklepików i restauracji żydowskich.

W następstwie zatrzymania jeszcze w piątek Galliano został zawieszony w funkcji projektanta Diora. Według mediów, w czwartek Galliano miał powiedzieć do pewnej pary siedzącej na tarasie kawiarni w Marais m.in.: "Brudne żydowskie gęby, powinniście nie żyć".

Tymczasem obrońca Galliano oświadczył, że "doszło do zamieszania; pan Galliano został zaatakowany słownie, lecz nigdy nie wypowiedział takich obelg". "Mamy na to świadków" - dodał.

Media zwracają uwagę, że do zatrzymania Galliano doszło na kilka dni przed wielkimi pokazami najnowszej jesienno-zimowej kolekcji Diora w ramach paryskiego Tygodnia Mody. Nie wiadomo jeszcze, czy dojdzie do tego pokazu.

(PAP/ma)

d1k6uc9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k6uc9