Trwa ładowanie...
d1alnke
d1alnke
Ludzie

Harmonet

Harmonet to nowoczesny środek antykoncepcyjny zaliczany do preparatów trzeciej generacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
d1alnke

Harmonet – informacje ogólne

Harmonet to nowoczesny środek antykoncepcyjny zaliczany do preparatów trzeciej generacji. W jego skład wchodzą dwie substancje główne: gestoden i etinylestradiol. Preparat ma na celu imitować naturalne przemiany hormonalne i w ten sposób chronić przed niechcianą ciążą. Jedno opakowanie leku zawiera 21 powlekanych tabletek.

Harmonet – stosowanie

d1alnke

Tabletki antykoncepcyjne należy spożywać po jednej na dobie (o jednakowej porze) przez 21 dni. Po takiej kuracji konieczna jest tygodniowa przerwa, podczas której powinno nastąpić krwawienie. Preparat Harmonet należy zacząć stosować w pierwszy dzień cyklu – inaczej jego działanie może okazać się nieskuteczne.

Harmonet – skutki uboczne

Tabletki antykoncepcyjne Harmonet mogą wywołać wystąpienie niepożądanych skutków ubocznych. Do najczęściej występujących zalicza się: bóle głowy, wahania nastrojów, stany depresyjne, krwawienia międzymiesiączkowe, stany zapalne pochwy, bóle brzucha, trądzik, nudności, wymioty, bóle piersi, zmiany w wydzielinie z pochwy, bolesne miesiączkowanie, brak miesiączki.

Harmonet – przeciwwskazania

d1alnke

Środek Harmonet przeciwwskazany jest kobietom ciężarnym i karmiącym piersią. Dodatkowo preparatu nie powinny zażywać osoby ze stwierdzonymi chorobami serca, wątroby i płuc. Oprócz tego lek nie jest wskazany kobietom z nadciśnieniem tętniczym, chorobami nowotworowymi, podwyższonym cholesterolem i krwawieniami waginalnymi o niewiadomej przyczynie.

Przed stosowaniem

Przed rozpoczęciem kuracji z tabletkami Harmonet należy poddać się rutynowym badaniom kontrolnym z naciskiem na pomiar ciśnienia krwi i komplet diagnoz ginekologicznych.

d1alnke

Podziel się opinią

Share

d1alnke

d1alnke