Trwa ładowanie...
d1l4ias
Ludzie

Harmonet

Harmonet to nowoczesny środek antykoncepcyjny zaliczany do preparatów trzeciej generacji.
Share
d1l4ias

Harmonet – informacje ogólne

Harmonet to nowoczesny środek antykoncepcyjny zaliczany do preparatów trzeciej generacji. W jego skład wchodzą dwie substancje główne: gestoden i etinylestradiol. Preparat ma na celu imitować naturalne przemiany hormonalne i w ten sposób chronić przed niechcianą ciążą. Jedno opakowanie leku zawiera 21 powlekanych tabletek.

Harmonet – stosowanie

d1l4ias

Tabletki antykoncepcyjne należy spożywać po jednej na dobie (o jednakowej porze) przez 21 dni. Po takiej kuracji konieczna jest tygodniowa przerwa, podczas której powinno nastąpić krwawienie. Preparat Harmonet należy zacząć stosować w pierwszy dzień cyklu – inaczej jego działanie może okazać się nieskuteczne.

Harmonet – skutki uboczne

Tabletki antykoncepcyjne Harmonet mogą wywołać wystąpienie niepożądanych skutków ubocznych. Do najczęściej występujących zalicza się: bóle głowy, wahania nastrojów, stany depresyjne, krwawienia międzymiesiączkowe, stany zapalne pochwy, bóle brzucha, trądzik, nudności, wymioty, bóle piersi, zmiany w wydzielinie z pochwy, bolesne miesiączkowanie, brak miesiączki.

Harmonet – przeciwwskazania

d1l4ias

Środek Harmonet przeciwwskazany jest kobietom ciężarnym i karmiącym piersią. Dodatkowo preparatu nie powinny zażywać osoby ze stwierdzonymi chorobami serca, wątroby i płuc. Oprócz tego lek nie jest wskazany kobietom z nadciśnieniem tętniczym, chorobami nowotworowymi, podwyższonym cholesterolem i krwawieniami waginalnymi o niewiadomej przyczynie.

Przed stosowaniem

Przed rozpoczęciem kuracji z tabletkami Harmonet należy poddać się rutynowym badaniom kontrolnym z naciskiem na pomiar ciśnienia krwi i komplet diagnoz ginekologicznych.

d1l4ias

Podziel się opinią

Share
d1l4ias
d1l4ias