WP

Idealny sposób na bezproblemową depilację

Wrastające włoski, podrażnienia, zaczerwienienie, reakcja alergiczna czy zacięcia. Jeśli dotychczas stosowałaś różne metody depilacji, pewnie choć jeden z tych nieprzyjemnych skutków ubocznych jest ci doskonale znany. Na wszystkie te problemy jest proste rozwiązanie, a jego skuteczność przetestowały nasze czytelniczki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Idealny sposób na bezproblemową depilację
(123RF.COM)
WP

W przypadku, gdy twoja skóra jest skłonna do alergii i podrażnień, należy uważać na wszelkie kremy do depilacji, które mogą drażnić skórę i wywoływać zaczerwienia czy świąd. Możesz oczywiście testować wcześniej produkty lub postawić na preparaty do skóry wrażliwej.

Woskowanie również może wywołać reakcję alergiczną, a do tego jest bolesne. Domowa wersja tego zabiegu wcale nie jest prosta, ponieważ należy wyrywać włoski pod odpowiednim kątem. Popularne plastry nie są natomiast tak skuteczne jak kosztowna wizyta u kosmetyczki.

Jaka jest alternatywa? Świetnie sprawdzi się niewymagający stosowania dopełniającej pielęgnacji depilator, którego można używać w trakcie kąpieli. Takim urządzeniem jest Braun Silk-épil 9 SkinSpa. - Ta funkcja jest bardzo użyteczna – ciepła woda dodatkowo zmiękcza skórę przed peelingiem oraz znieczula przed zabiegiem depilacji – chwali nasza czytelniczka Katarzyna Murawska, która testowała depilator.

WP
Materiały prasowe
Podziel się

Urządzenie zostało wyposażone w dodatkowe głowice, m.in. w jedną szczoteczkę do głębokiego i drugą do delikatnego peelingu. - To bardzo przydatna funkcja, dzięki której nie miałam problemu z wrastającymi włoskami – mówi Marta Piwowarska, kolejna czytelniczka testująca najbardziej zaawansowany technologicznie depilator Braun. Głowice pozwalają na złuszczenie zrogowaciałego naskórka, który utrudnia włoskom przebicie się i może powodować ich wrastanie. Jest to problem przede wszystkim estetyczny, ale może mieć poważne konsekwencje. Włoski wrastające pod skórę mogą prowadzić do zapalenia mieszków włosowych, powstawania niewielkich blizn, a nawet zmian pigmentacji skóry. Zmiękczenie jej przed depilacją, np. podczas ciepłej kąpieli, dodatkowo zmniejszy ryzyko pojawienia się tego przykrego problemu.

Jednak skuteczny peeling ciała to nie tylko zapobieganie wrastaniu włosków, ale również pobudzenie krążenia w skórze i poprawa jej wyglądu. Wykonywany regularnie pozwala na wygładzenie i odżywienie, przyczynia się także do lepszego wchłaniania cennych składników balsamów do ciała. W konsekwencji skóra wygląda zdrowo i pięknie. Podobne efekty przynosi systematyczne stosowanie nakładki do masażu głębokiego, w którą również wyposażony jest Braun Silk-épil 9 SkinSpa – masuje znacznie głębiej niż typowa szczoteczka do ciała. Nasze testerki chwaliły ją za działanie odprężające oraz zwiększenie poczucia komfortu dzięki poprawie miękkości naskórka.

WP
Materiały prasowe
Podziel się

Napięta, jednolita i na dłużej pozbawiona włosków skóra bez podrażnień i krostek to marzenie niejednej z nas. Metod depilacji jest wiele i każdy powinien wybrać dla siebie taką, która niesie możliwie najwięcej korzyści i jak najmniej wad.

- Dotychczas korzystałam głównie z maszynek do golenia, głównie z powodu dostępności, a także ceny. Nie używałam wcześniej depilatorów, jednak jestem bardzo zadowolona z szybkości, precyzji oraz czasu utrzymywania się rezultatów – mówi Kasia po zakończeniu testu. - Po sprawdzeniu wszystkich funkcji urządzenia nie wyobrażam sobie dalszej pielęgnacji bez jego udziału. Jest zdecydowanie na szczycie mojej listy must have – dodaje.

WP

– Na pewno zdecydowałabym się na jego zakup i poleciłabym go koleżankom - twierdzi Marta, która do tej pory korzystała z depilatora innej marki. - Poprzedni depilator kupiłam pod wpływem reklamy podkreślającej precyzję depilacji, z nowym Braunem była jednak ona dużo szybsza i bardziej dokładna – podsumowuje swój test.

Partnerem artykułu jest Braun

Polub WP Kobieta
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.