Trwa ładowanie...
alergia
20-03-2017 11:56

Jak bronić się przed wiosenną alergią?

Czy wiecie, co może oznaczać kichanie powyżej 10 razy w jednej salwie? Tajemnicę wyjaśnia alergolog Piotr Dąbrowiecki, który opowiada także, jak alergik może ułatwić sobie życie.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dsiq2hs
dsiq2hs

Za oknem coraz coraz ładniejsza pogoda i coraz wyższe temperatury, ale wraz z wiosną nadchodzi ciężki czas dla alergików. Zaczyna się kichanie, kaszel, katar i pieczenie oczu - a wszystko przez unoszące się w powietrzu pyłki roślin. Czasami objawy mylimy ze zwykłym przeziębieniem, ale pamiętajmy, że jeśli "strzelamy" salwą powyżej 10 kichnięć, to alergię mamy prawie murowaną.

Co prawda już za późno na odczulanie, ale alergicy mogą sobie pomóc. Oprócz leków przyda się kilka trików.

- Dobrze jest wietrzyć mieszkanie wcześnie rano i potem późnym wieczorem - tłumaczy specjalista. - Można wziąć kąpiel po przyjściu do domu, czyli zmyć pyłek, który osiada na włosch, na twarzy, przyczepia się nam do skóry. Możemy spróbować stosować oczyszczacze powietrza.

dsiq2hs

W ostatnich latach w Europie ponad dwukrotnie zwiększyła się liczba osób cierpiących na alergie. Aż 40 proc. Polaków cierpi na różnego rodzaju uczulenia. Co ciekawe, naturalne alergeny, np. pyłek roślin, są bardziej agresywne w środowisku zanieczyszczonym i stąd, jak pokazują badania epidemiologiczne, więcej alergików, w tym cierpiących na alergię pyłkową, mieszka nie na terenach wiejskich, ale w miejskich aglomeracjach.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dsiq2hs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsiq2hs