Blisko ludziJak pięknie udekorować samochód do ślubu?

Jak pięknie udekorować samochód do ślubu?

Jak pięknie udekorować samochód do ślubu?
Źródło zdjęć: © -sxc.hu

19.11.2009 13:07, aktual.: 09.06.2010 08:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Suknia, buty, fryzura, makijaż - wszystko po to, żeby na ślubie było pięknie. Jeśli zależy Ci na urodzie ceremonii, nie możesz jednak zapomnieć również o stylowej dekoracji kościoła i sali weselnej, stołów, krzeseł, wejścia, a nawet lamp i świeczników. Odpowiednia dekoracja często z przeciętnego na pozór pomieszczenia zrobić może pałac, tworzy też atmosferę miejsca i charakter uroczystości.

Dekoracje
Suknia, buty, fryzura, makijaż - wszystko po to, żeby na ślubie było pięknie. Jeśli zależy Ci na urodzie ceremonii, nie możesz jednak zapomnieć również o stylowej dekoracji kościoła i sali weselnej, stołów, krzeseł, wejścia, a nawet lamp i świeczników. Odpowiednia dekoracja często z przeciętnego na pozór pomieszczenia zrobić może pałac, tworzy też atmosferę miejsca i charakter uroczystości. Dekoratorzy z Agencji Dekoratorskiej Alex zdradzą tajniki swego zawodu i podpowiedzą, jak stworzyć naprawdę piękną ślubną scenografię. Odpowiedzą też chętnie na Wasze pytania

Dekoracja samochodu do ślubu

Samochód, który zawiezie młodą parę na ślub i na wesele powinien być sprawny, w dobrym stanie i czysty. Może być wyjątkowy - jak niepowtarzalne auta klasyczne czy budzące zachwyt auta sportowe z najwyższej półki. Jednak nawet całkiem przeciętny pojazd w prosty sposób też może stać się wyjątkowy - wystarczy go odpowiednio udekorować. Nasz ekspert, Marcin Kraska, podpowie, czym się kierować podczas strojenia samochodu do ślubu…

  • Dekoracja samochodu młodej pary jest uzależniona od dwóch rzeczy: samego pojazdu oraz kolorystyki, która pojawia się w aranżacji. Jeżeli jesteśmy w stanie połączyć te dwa czynniki, uda nam się stworzyć dekorację przemyślaną, współgrającą ze stylem auta i jednocześnie z utrzymaną w kolorystyce całości dekoracji.
  • W dekoracji samochodu możemy wykorzystać wiele różnych materiałów - należy jednak pamiętać, że muszą być one nie tylko ładne, muszą być również praktyczne - dotyczy to szczególnie sposobu montażu i demontażu elementów. W dekoracji pojazdu do ślubu można wykorzystać jako materiał podstawowy kwiaty świeże i sztuczne, kokardy materiałowe oraz papierowe, wstęgi, balony etc. * Najczęściej do dekoracji samochodów wykorzystuje się elementy dekoratorskie z kwiatów świeżych. Jest to spowodowane zarówno tradycyjnym charakterem uroczystości ślubnej w Polsce, jak również pojawiającymi się ograniczeniami ze strony firm wynajmujących samochody do ślubów odnośnie sposobów montażu dekoracji.
  • Innym, obok kwiatów, popularnym rozwiązaniem są dekoracje balonowe w postaci np. "rogala balonowego" na klapie bagażnika, wstążki na masce, kokardy przy klamkach czy jeszcze bardziej oryginalne rzeczy jak np. montaż ulubionych maskotek. Przy wyborze niestandardowej dekoracji ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia młodej pary. Trzeba też jednak wziąć pod uwagę kwestie bezpieczeństwa podczas jazdy oraz możliwości montażu.
  • Najlepiej nieco stonować marzenia o oryginalnej dekoracji. Ślub i wesele w Polsce to jedna z najbardziej tradycyjnych okazji w życiu każdego człowieka i choć na początku wiele par chce się wyróżnić, w większości wypadków w końcu woli jednak sięgnąć po sprawdzone wzorce i właśnie tradycyjne rozwiązania.
  • Przy dekoracji należy wziąć pod uwagę rodzaj samochodu - inne możliwości się pojawiają przy dekoracji samochodu sportowego, inne przy dekoracji reprezentacyjnej limuzyny, a jeszcze inne w przypadku samochodu retro. Niemniej każda dekoracja musi być bezpieczna dla lakieru. Nie powinno się stosować wszelkiego typu klejów oraz taśm klejących, zamiast tego można wykorzystać przyssawki oraz żyłkę.
  • Należy jednak pamiętać, że nie istnieje w 100 proc. "bezpieczna" dekoracja samochodu. Każdy element dekoracji jest bowiem montowany poza podstawową strukturą pojazdu, można to nazwać bardziej obrazowo jako "ciało obce". Profesjonalny montaż minimalizuje ryzyko zniszczenia dekoracji podczas przejazdów oraz uszkodzenia np. lakieru samochodu. Najprościej rzecz ujmując: im mniej inwazyjny montaż tym lepiej. Do umieszczenia ozdób można wykorzystywać wszystkie trwałe punkty montażu np. zawiasy w drzwiach, przy masce silnika etc.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także