Jak szybko posprzątać łazienkę?

Jak szybko posprzątać łazienkę?
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

12.06.2018 14:25, aktual.: 12.06.2018 16:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Łazienka jest jednym z najczęściej wykorzystywanych pomieszczeń w każdym domu, co powoduje, że stosunkowo łatwo ją zaniedbać. W celu ciągłego utrzymywania czystości w łazience należy poświęcić co najmniej 15 minut dziennie. Przy czym należy pamiętać o regularnym myciu toalety, przecieraniu szafek, a także pozbywaniu się nieestetycznych zacieków z mydła.

Sprzątanie łazienki - czyszczenie płytek i fug

Ważnym punktem w sprzątaniu łazienki jest czyszczenie płytek i fug, bowiem to właśnie one mają bardzo duży wpływ na prezencję całej przestrzeni. Jest to istotne, ponieważ płytki wykazują tendencję do gromadzenia się kurzu, brudu, kamienia, a nawet pleśni. Zwykle najbrudniejsze są płytki przy wannie, prysznicu i umywalce, i to właśnie nimi należy się zająć w pierwszej kolejności. Z tym problemem dobrze poradzą sobie specjalne płyny do czyszczenia fug i płytek. W przypadku bardzo zanieczyszczonych kafelków można śmiało użyć roztworu wodnego z octem.

Jak sprzątać łazienkę - czyszczenie sedesu

Sprzątanie łazienki nieodłącznie kojarzy się nam z czyszczeniem muszli klozetowej. Co istotne, czynność tą należy wykonywać codziennie, ponieważ w toalecie gromadzą się bakterie, które mogą odpowiadać za wiele chorób. W tym celu należy wyposażyć się w specjalistyczny płyn do dezynfekcji toalet. Zwolenniczki bardziej ekologicznych rozwiązań śmiało mogą użyć do czyszczenia sedesu sody oczyszczonej, która wykazuje właściwości odkażające i antybakteryjne. Przy czyszczeniu toalety warto pamiętać również o jej zewnętrznej części. Na koniec sprzątania zaleca się przyczepić kostkę do sedesu, która opóźnia proces tworzenia zacieków, a przy tym zapobiega gromadzeniu się bakterii.

Czyszczenie baterii łazienkowych

Kolejnym bardzo ważnym punktem przy sprzątaniu łazienki jest czyszczenie baterii łazienkowych. Kluczem do utrzymywania ich w nienagannym stanie przez cały czas jest regularność — baterie należy czyścić je raz na 2-3 dni. Najlepiej używać do tego środka neutralnego o lekko zasadowym odczynie, a także delikatnej ściereczki bawełnianej. Jest to bardzo istotne, ponieważ baterie chromowe bardzo łatwo uszkodzić. Z pewnością do czyszczenia baterii łazienkowych nie można wykorzystywać proszku do prania, środków do czyszczenia toalet i innych detergentów, które nie są do tego przeznaczone.

Przydadzą Ci się ściągaczki do wody, mopy, miotły i szczotki. Na szczęście wszystko to i wiele więcej znajdziesz teraz w niskich cenach na WP radarOkazji.

Sprzątanie łazienki - prysznic i wanna

Ważnym punktem w sprzątaniu łazienki jest również czyszczenie prysznica i wanny. Tę czynność zaleca się wykonywać każdorazowo po kąpieli. W tym celu najlepiej wyposażyć się w specjalistyczną szczotkę do czyszczenia wanny i prysznica, która poradzi sobie nawet z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. Dodatkowo można użyć płynu do czyszczenia sanitariatów lub skorzystać ze sprawdzonych domowych sposobów np. octu, kwasku cytrynowego i sody oczyszczonej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także