UrodaJak wybrać krem anti-aging? Sprawdzone hity

Jak wybrać krem anti-aging? Sprawdzone hity

Jak wybrać krem anti-aging? Sprawdzone hity
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

01.12.2018 14:17, aktual.: 21.05.2019 08:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ze starzeniem skóry zmagają się nie tylko kobiety dojrzałe. Czy można jakoś wpłynąć na ten proces? Otóż tak, krem anti aging jest kosmetykiem, który dzięki specjalnej formule opóźni pojawienie się objawów starzenia skóry.

Wśród przyczyn powodujących szybkie starzenie się skóry wolne rodniki są na czele tego niechlubnego rankingu. To cząsteczki będące skutkiem rozpadu wiązania chemicznego, w wyniku czego zostają z jednym wolnym elektronem. Natura ceni sobie równowagę, więc wolne rodniki za wszelką cenę starają się "odnaleźć" swoją utraconą cząsteczkę.

Są przy tym dosyć brutalne, ponieważ zdobywają zagubiony elektron kosztem innych komórek. W efekcie oddziaływują niekorzystnie na struktury białkowe oraz lipidowe, co w przypadku skóry oznacza odpowiednio destrukcję włókien kolagenu oraz ubytek wchodzących w skład bariery ochronnej lipidów. Regularne oddziaływanie wolnych rodników pośrednio prowadzi do szybkiej utraty elastyczności skóry, jej ścieńczenia i wreszcie pojawiania się bruzd i zmarszczek.

Jak chronić się przed wolnymi rodnikami

Już w młodym wieku można skutecznie zmniejszać skutki oddziaływania na skórę wolnych rodników. Niezbędne jest stosowanie kosmetyków o działaniu antyoksydacyjnym, w tym kremów anti-aging na bazie zielonej herbaty, witaminy C czy oliwy z oliwek. Ta ostatnia jest wyjątkowo skuteczna w profilaktyce przeciwstarzeniowej.

W składzie oliwy z oliwek znajdują się m.in. postrzegane jako sekret długowiecznej urody polifenole. Ich zadaniem jest redukowanie aktywności wolnych rodników, których obecność wpływa destrukcyjnie na zlokalizowane głęboko w skórze włókna kolagenu. Degeneracja kolagenu to jedna z głównych przyczyn przedwczesnego pojawiania się zmarszczek. Systematyczne używanie kosmetyków bogatych w polifenole (np. kremu z dodatkiem wyciągu z yerba mate) skutecznie zmniejsza aktywność wolnych rodników i stanowi ważny filar pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Jeśli chcesz zatrzymać choć trochę dłużej młody wygląd skóry, regularnie wklepuj w skórę bogaty w polifenole krem z oliwą z oliwek, najlepiej dwa razy dziennie.

Obraz
© iStock.com | macniak

Skuteczne nawilżenie

Szalenie ważne dla zachowania na długie lata młodego wyglądu skóry jest dbanie o prawidłowy poziom jej nawilżenia. Pozwala to na dwa sposoby zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry. Po pierwsze: stosowanie kosmetyków nawilżających ogranicza przeznaskórkową utratę wody, której rezultatem jest osłabienie włókien kolagenowych, a w konsekwencji wczesną utrata sprężystości skóry. Po drugie: intensywnie nawilżona skóra to także prawidłowo funkcjonująca bariera ochronna skóry, która jest w stanie skutecznie obronić się przed wolnymi rodnikami.

Kolagen zdobył sławę pogromcy zmarszczek, lecz niewiele osób zdaje sobie sprawę z jego właściwości nawilżających. Krem z kolagenem nie tylko z łatwością uzupełnia niedobory nawilżenia naskórka, ale co więcej tworzy na jego powierzchni warstwę ochronną. W efekcie zabezpiecza skórę nie tylko przed utratą odzyskanego komfortu, ale i przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Ma to niebagatelne znaczenie w pielęgnacji skóry przesuszającej się, która, ze względu na niedostateczne nawilżenie, jest zagrożona przedwczesnym starzeniem się. Warto jak najszybciej – nawet od 25. roku życia – codziennie aplikować kremy i sera kolagenowe, tym bardziej jeśli twoja skóra często jest odwodniona.

Im w młodszym wieku zaczniesz stosowanie kremu anti aging, tym bardziej spektakularne będą tego efekty.To krem przeznaczony dla każdej z nas, która chciałaby dłużej zachwycać pozbawioną zmarszczek skórą. Nie bój się po niego sięgać!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także