Blisko ludziJak wybrać łóżko do sypialni?

Jak wybrać łóżko do sypialni?

Jak wybrać łóżko do sypialni?
Źródło zdjęć: © materiały prasowe
04.12.2015 11:33, aktualizacja: 06.12.2015 17:46

Zakup łóżka do spania to nie lada wyzwanie. W nim bowiem spędzamy jedną trzecią życia – od tego zależy nasze samopoczucie w ciągu dnia, a także zdrowie.

Jak wybrać łóżko do sypialni?

Zakup łóżka do spania to nie lada wyzwanie. W nim bowiem spędzamy jedną trzecią życia – od tego zależy nasze samopoczucie w ciągu dnia, a także zdrowie. Łóżko to również bohater sypialnianych aranżacji, który nadaje ton całemu wnętrzu. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Nie ma niczego wspanialszego na świecie niż pobudka o świcie. Witalność, chęć do działania, pozytywne nastawienie zależą przede wszystkim od dobrze przespanej nocy. Tę zaś możemy sobie zapewnić, wybierając nie tylko wygodne łóżko z odpowiednim materacem, lecz także dbając o stylowy design w sypialni. Wiadomo przecież nie od dziś, że otoczenie, w którym przebywamy, znacznie wpływa na nasz nastrój.

Aranżacje sypialni

Skoro pokój sypialniany ma służyć przede wszystkim nam, powinniśmy określić w pierwszej kolejności nasze preferencje oraz… im zaufać. Jeśli uspokaja nas oszczędny, minimalistyczny wystrój – to cenna wskazówka. Jeżeli zaś lubimy bibeloty i zdobienia, które czynią wnętrze przytulnym – weźmy to pod uwagę, dokonując zakupu! W końcu to w sypialni będziemy spędzać najmilsze chwile dnia i zażywać relaksu.

Łóżko drewniane – klasyka gatunku

Drewno to materiał niezniszczalny, który opiera się zębowi czasu. To właśnie wpływa na uniwersalny charakter mebli wykonanych z tego surowca. Drewniane łóżka bądź te z okleiną to idealny komponent klasycznych wnętrz. Jeśli cenimy sobie tradycję, z pewnością dostrzeżemy wartość naturalnych odcieni drewna bukowego czy kasztanowego. Dobrze przy tym dopasować kolor ramy naszego łóżka do pozostałych mebli – jeśli zdecydowaliśmy się na orzech włoski, warto go konsekwentnie stosować w przypadku innych sprzętów – szafek nocnych czy komody. Jak idealnie połączyć komfort z klasycznym podejściem do wystroju wnętrz, pokazuje kolekcja Alevil.

Pora na nowoczesność w sypialni!

Elementy drewniane można wykorzystać również w bardzo nowoczesnym designie, jeżeli zadbamy o ich odpowiednie towarzystwo i kontekst. Przykładem takiego połączenia jest kolekcja Bari. Niecodzienne zestawienie, operujące połyskliwą bielą i drewnem, to bardzo dobry pomysł, żeby rozświetlić i powiększyć optycznie niewielkie wnętrze sypialni, a także nadać mu oryginalny charakter.

(fot. materiał prasowy)
Jeśli eksperymentujemy z barwą, może powinniśmy postawić na teksturę? Świetny przykład to kolekcja Possi– różnorodność kolorystyczna, której wspólnym punktem jest tapicerka. Ten przykład pokazuje dość dobrze, że warto kupować całe sypialniane zestawy – wówczas zawsze mamy pewność, że wszystkie elementy idealnie ze sobą współgrają.

Jakie meble do sypialni?

Meblując sypialnię, zdecydowanie najwięcej czasu musimy poświęcić łóżku. Jego styl determinuje wystrój całego pomieszczenia, wpływa na dobór koloru ścian i wszelkich dodatków. A także – a raczej przede wszystkim – na nasz sen. Dlatego pamiętajmy nie tylko o pięknej ramie, lecz także o odpowiednim materacu. Te tradycyjne, sprężynowe często się odkształcają, dlatego też najlepiej zwrócić uwagę na kieszeniowe lub lateksowe, które mają co najmniej 12 cm wysokości.

Źródło artykułu:Informacja prasowa