Trwa ładowanie...
23-03-2020 08:32

Jaki rower kupić dla dziecka?

Zakup roweru dla dziecka jest wbrew pozorom niełatwym zadaniem. Dzieci różnią się od siebie nie tylko wzrostem, ale także budową ciała, co znacznie utrudnia wybór. Źle dopasowany rower może zniechęcić dziecko do dalszej nauki, a nawet wpłynąć na zupełną utratę zainteresowania jazdą jednośladem, dlatego warto wiedzieć czym się kierować podczas wyboru roweru dla dziecka.

Share
Jaki rower kupić dla dziecka?Źródło: Media Expert, fot: Media Expert
d9a5ohf

Artykuł sponsorowany

Wybór pierwszego jednośladu

Pierwszy rower dla dziecka najlepiej kupić, kiedy dziecko osiągnie około metr wzrostu. Wybór jednośladów jest naprawdę ogromny, wiele ciekawych modeli rowerów dla dzieci można znaleźć w salonach Media Expert. Bogata oferta nie ułatwia dokonania wyboru, dlatego warto zaufać specjalistom, którzy zalecają rozpocząć dziecięcą przygodę od popularnego roweru biegowego. Model zalecany jest dla dzieci w wieku 2-4 lat i różni się od klasycznego roweru brakiem pedałów, łańcucha, korby oraz przerzutek. Jest również znacznie lżejszy od pozostałych modeli dziecięcych. Rower biegowy pozwala dzieciom nauczyć się utrzymywania równowagi oraz kontroli nad pojazdem, a także operowania nogami do odpychania się i hamowania. Rower biegowy sprawdza się znacznie lepiej niż tradycyjne modele z bocznymi kółkami.

Jak dobrać rower do wzrostu dziecka?

Najbardziej podstawowym czynnikiem wyboru roweru dla dziecka jest wzrost. Ogólne zasady przedstawia poniższa tabela:

d9a5ohf

Jaki model wybrać po rowerku biegowym?

Rowerek biegowy doskonale przygotowuje dziecko do przygody z jednośladami i przy zakupie większego modelu z pedałami nie ma konieczności wyboru modelu z dodatkowymi kółkami bocznymi. Jeśli jednak dziecko nie miało okazji jeździć na rowerku biegowym, nie obejdzie się bez wspomagania i montażu kółek, które pomogą w nauce utrzymywania równowagi podczas jazdy.

Kiedy dziecko osiągnie wzrost 120 cm, można zakupić rower o rozmiarze koła 24’’. Ten model jest niewiele mniejszy od roweru dla dorosłych. Rowery dla dzieci o wzroście 120-145cm należą do najpopularniejszych prezentów komunijnych.

d9a5ohf

O zakupie pierwszego „dorosłego” modelu dla dziecka można pomyśleć dopiero wtedy, kiedy pociecha przekroczy 145 cm wzrostu. Przedstawiamy przykładowe modele rowerów, które z pewnością zachwycą młodych kolarzy:

O czym warto pamiętać podczas zakupu roweru dla dziecka?

Jazda na rowerze dostarcza wiele przyjemności i umożliwia regularną aktywność dziecka, a przyjemne wspomnienia z pierwszych wycieczek rowerowych mogą przerodzić się w prawdziwą pasję w dorosłym życiu. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto pamiętać o podstawowych zasadach:

● ze względu na utrzymanie właściwej postawy dziecka nie warto kupować roweru górskiego, który wymusza pozycję pochyloną,
● siodełko w rowerze dla dziecka powinno mieć podobną budowę co występujące w rowerach miejskich,
● dla ułatwienia hamowania w rowerze dziecięcym nie powinno zabraknąć hamulca nożnego, z którego dzieciom znacznie łatwiej jest korzystać,
● dla bezpieczeństwa w rowerze dla dziecka nie powinno zabraknąć dzwonka i elementów odblaskowych.

d9a5ohf

Wybór roweru dla dziecka jest znacznie trudniejszy niż w przypadku modelu dla dorosłych, dlatego warto skorzystać ze sprawdzonych rad stworzonych przez doświadczonych cyklistów. Jednoślad dla dziecka najlepiej kupić w profesjonalnym sklepie sportowym, gdzie można liczyć również na pomoc profesjonalnych sprzedawców. Szeroki wybór wysokiej klasy rowerów dla dzieci można znaleźć w sklepie internetowym Media Expert.

Artykuł sponsorowany

d9a5ohf

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9a5ohf
d9a5ohf