Trwa ładowanie...
Megafon.pl
Gwiazdy

Jessica Chastain prawdziwym detektywem

Jessica Chastain dostała propozycję zagrania głównej roli w drugim sezonie serialu "Detektyw" ("True Detective").
Share
Jessica Chastain prawdziwym detektywem
Źródło: AFP
d25ke0t

Jessica Chastain dostała propozycję zagrania głównej roli w drugim sezonie serialu "Detektyw" ("True Detective"). Przypomnijmy, że bohaterami pierwszego sezonu cyklu stacji HBO byli Martin Hart (Woody Harrelson) i Rust Cohle (Matthew McConaughey), dwaj detektywi i byli partnerzy, którzy w połowie lat 90. pracowali w wydziale kryminalnym w Luizjanie. Prowadzili wówczas śledztwo w sprawie makabrycznego morderstwa, które mogło mieć rytualny podtekst.

Podczas poszukiwań mordercy ich losy połączyły się w nieoczekiwany sposób, co doprowadziło do konfliktu.

W 2012 roku zostaje popełnione podobne morderstwo. Dwóch nowych detektywów przydzielonych do sprawy postanawia przejrzeć akta z 1995 roku. Martin i Rust opowiadają im o dawnym śledztwie i swoim życiu, wyjawiając przy okazji powody, które skłoniły Cohle'a do odejścia z wydziału zabójstw w 2002 roku. Opowieści detektywów o śledztwie zmuszają mężczyzn do powrotu do bolesnych wspomnień i do świata, który dawno zostawili za sobą.

d25ke0t

Seria od samego początku pomyślana została jako antologia, w której każdy sezon przedstawia innych bohaterów i historię. Twórca serialu, Nic Pizzolatto, już jakiś czas temu zdradził, że w następnym sezonie jedną z głównych ról mogłaby zagrać kobieta. Teraz pojawiło się pierwsze nazwisko. Z plotek wynika, że propozycję wcielenia się w tytułowego detektywa dostała Jessica Chastain, która jednak nie zaakceptowała jeszcze roli.

Twórcami pierwszego sezonu serialu "Detektyw" są pomysłodawca i scenarzysta produkcji Nic Pizzolatto oraz reżyser Cary Fukunaga. Na premierową odsłonę cyklu złożyło się osiem odcinków, które zostały wyemitowane od stycznia do marca na antenie stacji HBO. "Detektyw" został uznany za jeden z najlepszych seriali ostatnich lat.

Jessica Chastain zagrała ostatnio u boku Matthew McConaugheya w obrazie "Interstellar" Christophera Nolana. Film wejdzie do kin w listopadzie 2014 roku. W listopadzie na ekrany trafi również dramat "A Most Violent Year" J.C. Chandora, w którym aktorce partneruje Oscar Isaac. Następną rolą Amerykanki będzie Marilyn Monroe w obrazie "Blonde" Andrew Dominika.

(Megafon.pl/ma)

POLECAMY:

* Jessica Chastain będzie Marilyn Monroe*

* Jessica Chastain nigdzie nie pasowała*

* Jessica Chastain w legendarnym naszyjniku Elizabeth Taylor*

d25ke0t

Podziel się opinią

Share
d25ke0t
d25ke0t