Trwa ładowanie...
Megafon.pl
helen mirren

John Goodman producentem Bryana Cranstona

John Goodman negocjuje warunki udziału w filmie "Trumbo".

Share
John Goodman producentem Bryana Cranstona
Źródło: AFP
dnkzrd2

John Goodman negocjuje warunki udziału w filmie "Trumbo". Obraz przedstawi historię życia Daltona Trumbo, hollywoodzkiego scenarzysty i pisarza. W 1947 artysta odmówił odpowiedzi na pytanie, czy jest lub był członkiem partii komunistycznej, wskutek czego trafił na czarną listę Hollywood i stracił możliwość pracy w amerykańskiej kinematografii. W 1950 został skazany na 11 miesięcy więzienia.

Po odsiadce Trumbo wyjechał do Meksyku i zaczął pisać pod pseudonimem. Jego scenariusze zdobywały powszechne uznanie i liczne nagrody, w tym m.in. dwa Oscary za "The Brave One" i "Rzymskie wakacje".

W roli głównej wystąpi Bryan Cranston. Helen Mirren wcieli się w dziennikarkę Heddę Hopper, która wspiera Trumbo. W filmie ma zagrać także John Goodman. Aktor wcieli się we Franka Kinga, producenta, który zatrudnia Daltona Trumbo pomimo zakazu.

dnkzrd2

Za kamerą staje Jay Roach ("Zmiana w grze", "Wyborcze jaja", "Decydujący głos"). John McNamara pisze scenariusz w oparciu o książkową biografię autorstwa Bruce'a Cooka.

Johna Goodmana wystąpił ostatnio w "Obrońcach skarbów" George'a Clooneya. Wkrótce aktora będzie można podziwiać w kryminalnym dramacie Ruperta Wyatta, "The Gambler".

(Megafon.pl/ma)

dnkzrd2

Podziel się opinią

Share
dnkzrd2
dnkzrd2