Trwa ładowanie...
młodzież
13-05-2010 16:09

Jonatan pomoże trudnej młodzieży

W Łodzi rusza program Jonatan, którego głównym celem jest pomoc młodym ludziom
z trudnych środowisk. Współorganizatorami programu są: Ministerstwo Sprawiedliwości, Indesit
Company oraz Fundacja Jaś i Małgosia.

Na początek - w ramach programu - dla grupy 10 wybranych przez psychologa młodych ludzi z domów
poprawczych, zorganizowane zostaną szkolenia zawodowe oraz zajęcia sportowe.

Jonatan pomoże trudnej młodzieżyŹródło: Jupiterimages
d2gshbx
d2gshbx

W Łodzi rusza program Jonatan, którego głównym celem jest pomoc młodym ludziom z trudnych środowisk. Współorganizatorami programu są: Ministerstwo Sprawiedliwości, Indesit Company oraz Fundacja Jaś i Małgosia. Na początek - w ramach programu - dla grupy 10 wybranych przez psychologa młodych ludzi z domów poprawczych, zorganizowane zostaną szkolenia zawodowe oraz zajęcia sportowe.

Każda z wybranych osób otrzyma w łódzkich zakładach produkcyjnych Indesit Company indywidualnego opiekuna zawodowego. Będą tam zdobywać potrzebne na rynku kwalifikacje, m. in. operatora wózków widłowych czy spawacza.

Jak powiedział rzecznik Indesit Company Zygmunt Łopalewski program będzie wieloetapowy. "Pierwszy etap polegać ma na zapoznaniu młodzieży m.in. ze strukturą zakładu, jego funkcjami, przeszkolenie jej tak, aby mogła ona bez problemów przejść praktyki zawodowe. Kolejnym etapem ma być kurs zawodowy, który pozwoli im otrzymać licencje do wykonywania zawodu" - powiedział.

Fundacja Jaś i Małgosia zorganizuje tzw. część motywacyjną projektu. W jej ramach uczestnicy programu spotkają się z gwiazdami sportu oraz wezmą udział w zajęciach sportowych. Część młodzieży będzie pochodzić z ośrodków wychowawczych nadzorowanych przez resort sprawiedliwości. Jego szef - minister Krzysztof Kwiatkowski zapowiedział, że zwróci się do wszystkich organizacji biznesowych z prośbą o przekazanie tego programu innym firmom.

Według niego Jonatan - to dawanie młodzieży szansy, "tej młodzieży, która pochodzi z trudnych środowisk, w których nie ma dobrych wzorców, nie ma pomysłów na przyszłość". Program Jonatan powstał we Włoszech. Teraz rozpoczyna się jego pilotaż w Polsce - w Łodzi. (PAP)

d2gshbx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gshbx