ModaKarl Lagerfeld dla Chanel

Karl Lagerfeld dla Chanel

Karl Lagerfeld dla Chanel
Źródło zdjęć: © AP
30.05.2006 09:09, aktualizacja: 30.05.2006 12:14

Karl Lagerfeld uznawany jest za jednego z najbardziej wpływowych projektantów świata. Jego najnowsza kolekcja, stworzona dla Chanel, tchnie romantyzem i... tęsknotą za wakacjami.

Karl Lagerfeld uznawany jest za jednego z najbardziej wpływowych projektantów świata. Jest niezależnym twórcą, współpracującym z wieloma ekskluzywnymi markami, m.in. Chloe, Fendi i Chanel. Jego najnowsza kolekcja, stworzona dla Chanel, tchnie romantyzem i... tęsknotą za wakacjami.

Kolekcja Lagerfelda stworzona została z myślą o podróżach. Daleko jej jednak do zwyczajnych, prostych i wygodnych strojów, które zwykle kojarzą się nam z wyjazdami. Lagerfeld jasno komunikuje: nawet w podróży nie możemy zapominać o tym, że jesteśmy kobietami - mamy wyglądać elegancko i stylowo.

Dlatego kolekcja stworzona dla Chanel jest pełna romantyzmu i wdzięku. Lagerfeld lubi klasykę. Większość propozycji utrzymana jest w czarno-białej kolorystyce, delikatnie przełamanej neutralnymi, jasnymi akcentami. Pojawiają się jednak również romantyczne, cukierkowe kolory. Zwiewne materiały, roztańczone sukienki i skórzane, wiązane wysoko sandały - to cechy charakterystyczne tej kolekcji. Kobieta poczuje się w niej niezwykle zmysłowo. Lagerfeld nie zapomina o mężczyźnie - przy tak eleganckiej kobiecie, także jej towarzysz powinien prezentować się odpowiednio. Dla mężczyzny proponuje klasyczne blezery i proste spodnie, wszystko utrzymane w stylu marynarskim.