Kobiety lubią Hołka

Kobiety lubią Hołka

Kobiety lubią Hołka
Źródło zdjęć: © AKPA
23.03.2010 15:13, aktualizacja: 06.07.2010 11:44

Głosy w nawigacji samochodowej są różne. Okazuje się jednak, że panie najbardziej lubią, kiedy po drogach i ulicach prowadzi je Krzysztof Hołowczyc.

Głosy w nawigacji samochodowej są różne. Okazuje się jednak, że panie najbardziej lubią, kiedy po drogach i ulicach prowadzi je Krzysztof Hołowczyc. Któż inny, niż kierowca rajdowy, może być dobrym przewodnikiem.

GPS-y są dziś niemal równie popularne co telefony komórkowe. I nie ma się czemu dziwić, bo ułatwiają życie. Zamiast śledzić mapy, albo zatrzymywać się, żeby zapytać którędy dojechać do danego miejsca, wystarczy wpisać jego nazwę, żeby urządzenie prowadziło nas krok po kroku.

Może sobie też wybrać z kilkunastu opcji głos, który będzie nas instruował, że za kilka metrów mamy skręcić w prawo i że za chwilę zacznie się trudny odcinek dziurawej drogi.

Producenci nawigacji prześcigają się w ofertach. A do klientów w ich samochodach "mówią" sławne osoby - któż z nas nie zna głosu Krystyny Czubówny, Piotra Fronczewskiego, Katarzyny Figury, czy Krzysztofa Hołowczyca. Dla każdego coś, co lubi - ciepłe i subtelne, albo seksowne.

Mogłoby się wydawać, że głosy męskie są częściej wybierane, bo w obiegowej opinii, niewiele mającej wspólnego z rzeczywistością, mężczyźni są lepszymi kierowcami i mają lepszą orientację w przestrzeni. Okazuje się, że równie często są wybierane męskie, jak i żeńskie.

Zdarza się jednak, że klienci mają nietypowe zamówienia, chcą np. mieć w nawigacji głos Czesia z "Władcy Much". Na jednej ze stron producentów nawigacji można sobie zaciągnąć dźwięk do GPS o nazwach: Blondyna, Kumpela, Wielebny, Ziomek, Imprezowicz, Gej, czy Chłop. Jednak mimo bogatej oferty głosów kobiety najczęściej wybierają Krzysztofa Hołowczyca.