Trwa ładowanie...
d4jha8d

Kobiety na motorze tylko jak amazonki

W jednym z miast indonezyjskiej prowincji Aceh kobietom nie wolno
będzie jeździć na motorze okrakiem na miejscu pasażera, a tylko w dosiadzie bocznym, jak w damskim
siodle.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobiety na motorze tylko jak amazonki
(AFP)
d4jha8d

W jednym z miast indonezyjskiej prowincji Aceh kobietom nie wolno będzie jeździć na motorze okrakiem na miejscu pasażera, a tylko w dosiadzie bocznym, jak w damskim siodle. Będzie to zgodne z zasadami prawa muzułmańskiego - poinformował burmistrz.
"Nie przystoi kobiecie siadać okrakiem. Stosujemy się tu do prawa muzułmańskiego" - wyjaśnił burmistrz miasta Lhokseumawe, Suaidi Yahya.

Także na motorowerach kobiety nie powinny jeździć okrakiem, by nie prowokować kierowców. Przepisy mają również na celu uchronienie kobiet przed niepożądanymi sytuacjami - dodał.

Islamska policja w Aceh pilnuje, by kobiety ubierały się w obfite, maskujące kształty suknie i chusty. Zabronione są gry na pieniądze i picie alkoholu.

d4jha8d

W Indonezji liczącej 240 mln mieszkańców żyje największa na świecie społeczność muzułmańska; konstytucja kraju gwarantuje wolność wyznania, ale w prowincji Aceh, od czasu uzyskania przez nią autonomii w 2001 roku, wprowadzono szariat. Muzułmanie stanowią 98 proc. mieszkańców tej prowincji.

(PAP/ma)

POLECAMY:

* Koreanki mogą już jeździć na rowerach*

* IKEA wykasowuje kobiety z katalogu*

* Jak żyją katolickie kobiety-księża?*

Świadome swych praw, kipiące seksualnością

d4jha8d

Podziel się opinią

Share

d4jha8d

d4jha8d