Trwa ładowanie...
konkurs
27-07-2012 10:42

Konkurs dla przedsiębiorczych Polek!

Do 15 września 2012 potrwa czwarta, polska edycja konkursu Darboven Idee Grant 2012.
Udział w konkursie może wziąć każda Polka, która ma ciekawy i innowacyjny pomysł na biznes. Nagrodą jest 100.000 zł !

Konkurs dla przedsiębiorczych Polek!Źródło: Materiały prasowe
d1cm9qz
d1cm9qz

Organizatorem polskiej edycji konkursu jest firma J.J. Darboven Poland. Fundatorem i pomysłodawcą całej idei wspierania przedsiębiorczych kobiet z nieszablonowymi pomysłami na własną firmę jest Pan Albert Darboven - właściciel przedsiębiorstwa. Konkurs skierowany jest do Pań, które mają ciekawą koncepcję na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub już ją wdrożyły, kierując własną firmą nie dłużej niż 3 lata. Nagrodą dla autorki najlepszego projektu wyłonionego przez Jury jest kwota 100.000 zł.

Firma J.J. Darboven od lat realizuje założenia społecznej odpowiedzialności biznesu, włączając się w różnorodne projekty społeczne. Darboven Idee Grant jest jednym z nich - Znaczenie kobiet w biznesie z roku na rok rośnie. Mimo to, Polki nadal napotykają wiele przeszkód chcąc zrealizować swoje innowacyjne pomysły biznesowe. Przez nasz program chcemy zwrócić uwagę na fakt, że biznes nie jest jedynie męską domeną i zachęcić kobiety do kreatywnego działania na tym polu. – mówi Albert Darboven, prezes rodzinnej firmy J.J. Darboven GmbH&CO.

Iea konkursu

Idea konkursu narodziła się w Niemczech, w głowie prezesa rodzinnej firmy J.J. Darboven GmbH & CO Pana Alberta Darbovena. Od 1997 roku wyróżnienie przyznawane jest niemieckim kobietom, które stawiają pierwsze samodzielne kroki w biznesie. W Polsce wydarzenie organizowane jest od 2006 roku. Laureatką pierwszej edycji jest pani Ewa Daniuk, która zdobyła uznanie jury pomysłem firmy produkcyjno – handlowej wprowadzającej na rynek innowacyjne, opatentowane rozwiązanie umożliwiającego stawianie niewielkich obiektów budowlanych. Dwa lata temu nagrodę podzielono między Panią Katarzynę Przybył-Tamowicz oraz Panią Magdalenę Pyszczek. Wyróżnione projekty to pomysł na serwis www, w którym można porównywać kierunki studiów oraz koncepcja ośrodka badawczo-rozwojowego w branży opakowań.

d1cm9qz

Laureatką edycji z 2010 roku została Pani Marta Ewa Wachowicz, autorka projektu polegającego na badaniu autentyczności dzieł sztuki przy użyciu matematycznych metod fizyki nieliniowej.

– Jak widać naszym laureatkom nie brakuje kreatywności. To, obok innowacyjności, najważniejsze kryterium, jakim kierujemy się przyznając wyróżnienia. Ważne jest także, by projekt był możliwy do zrealizowania w polskich realiach gospodarczych– komentuje Pan Albert.

W Komisji Jurorów każdej edycji konkursu zasiadają wybitne postaci polskiego i niemieckiego życia gospodarczego, kulturalnego i społecznego.

W czwartej edycji konkursu chęć zaszczycenia swoją osobą składu Jury potwierdzili:
- Irena Eris- współwłaścicielka Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris;
- Olga Krzyżanowska- działaczka społeczna, była Senator RP;
- Ewa Plucińska- prezes Grupy Firm Doradczych EVIP;
- Anita Plantikow- naukowiec i przedsiębiorca, członek niemieckiej edycji konkursu;
- Rolf Eggert- były minister Gospodarki w rządzie Haralda Ringstorffa.

d1cm9qz

Honorowy Patronat nad czwartą edycją konkursu potwierdzili:
- Danuta Wałęsa- żona Prezydenta RP;
- Annette Klein-Konsul Generalna Republiki Federalnej Niemiec;
- Magdalena Adamowicz– żona Prezydenta Gdańska
- Mieczysław Struk– Marszałek Województwa Pomorskiego.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 września 2012 roku.

Więcej informacji znaleźć można na stronie:
www.darbovenideegrant.pl

(mtr)

d1cm9qz

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cm9qz