Trwa ładowanie...
d8iksfl
d8iksfl
Ludzie

Kontracept

Kontracept to złożony preparat antykoncepcyjny. W jego skład wchodzą niewielkie dawki dwóch żeńskich hormonów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
d8iksfl

Kontracept – informacje ogólne

Kontracept to złożony preparat antykoncepcyjny. W jego skład wchodzą niewielkie dawki dwóch żeńskich hormonów gestodenu i etinylestradiol, które mają za zadanie uchronić kobietę przed zajściem w ciążę. Jedno opakowanie zawiera 21 sztuk drażowanych tabletek.

Kontracept – stosowanie

d8iksfl

Środek antykoncepcyjny Kontracept należy zażywać po jednej tabletce na dobę nieprzerwanie przez 21 dni. Po wykorzystaniu całego blistra konieczne jest tygodniowe odstawienie leku. Preparat powinien być stosowany od pierwszego dnia cyklu miesiączkowego według schematu zamieszczonego na blistrze.

Kontracept – skutki uboczne

Możliwymi skutkami ubocznymi są: nudności, wymioty, krwawienia międzymiesiączkowe, nietolerancja na szkła kontaktowe, tkliwość piersi i wahania nastroju. Wszelkie dolegliwości występujące po zażyciu środka Kontracept należy skonsultować z lekarzem.

Kontracept – przeciwwskazania

d8iksfl

Tabletki antykoncepcyjne Kontracept przeciwwskazane są kobietom ciężarnym oraz karmiącym piersią. Oprócz tego środek nie powinien być przyjmowany w przypadku ryzyka wystąpienia (bądź przebytych już w przeszłości) problemów natury zakrzepowo-zatorowej, zawału serca, chorób wątroby oraz trzustki, nowotworów piersi i narządów rozrodczych, a także nadciśnienia tętniczego. Lek niewskazany jest kobietom uczulonym na jego składniki aktywne i chorującym na cukrzycę.

Przed stosowaniem

Przed rozpoczęciem kuracji z tabletkami Kontracept, a także w czasie jej trwania, należy poddawać się systematycznym kontrolom ginekologicznym.

d8iksfl

Podziel się opinią

Share

d8iksfl

d8iksfl