Trwa ładowanie...
dws3238
Ludzie

Kontracept

Kontracept to złożony preparat antykoncepcyjny. W jego skład wchodzą niewielkie dawki dwóch żeńskich hormonów.
Share
dws3238

Kontracept – informacje ogólne

Kontracept to złożony preparat antykoncepcyjny. W jego skład wchodzą niewielkie dawki dwóch żeńskich hormonów gestodenu i etinylestradiol, które mają za zadanie uchronić kobietę przed zajściem w ciążę. Jedno opakowanie zawiera 21 sztuk drażowanych tabletek.

Kontracept – stosowanie

dws3238

Środek antykoncepcyjny Kontracept należy zażywać po jednej tabletce na dobę nieprzerwanie przez 21 dni. Po wykorzystaniu całego blistra konieczne jest tygodniowe odstawienie leku. Preparat powinien być stosowany od pierwszego dnia cyklu miesiączkowego według schematu zamieszczonego na blistrze.

Kontracept – skutki uboczne

Możliwymi skutkami ubocznymi są: nudności, wymioty, krwawienia międzymiesiączkowe, nietolerancja na szkła kontaktowe, tkliwość piersi i wahania nastroju. Wszelkie dolegliwości występujące po zażyciu środka Kontracept należy skonsultować z lekarzem.

Kontracept – przeciwwskazania

dws3238

Tabletki antykoncepcyjne Kontracept przeciwwskazane są kobietom ciężarnym oraz karmiącym piersią. Oprócz tego środek nie powinien być przyjmowany w przypadku ryzyka wystąpienia (bądź przebytych już w przeszłości) problemów natury zakrzepowo-zatorowej, zawału serca, chorób wątroby oraz trzustki, nowotworów piersi i narządów rozrodczych, a także nadciśnienia tętniczego. Lek niewskazany jest kobietom uczulonym na jego składniki aktywne i chorującym na cukrzycę.

Przed stosowaniem

Przed rozpoczęciem kuracji z tabletkami Kontracept, a także w czasie jej trwania, należy poddawać się systematycznym kontrolom ginekologicznym.

dws3238

Podziel się opinią

Share
dws3238
dws3238