Trwa ładowanie...

Krzysztof Pieczyński u boku Donalda Sutherlanda

W drugim sezonie serialu "Przekraczając granice" pojawi się polski wątek. W produkcji zobaczymy Krzysztofa Pieczyńskiego, Radosława Kaima i Krzysztofa Kwiatkowskiego.

Share
Krzysztof Pieczyński u boku Donalda SutherlandaŹródło: ONS.pl
d2dx5sc

W drugim sezonie serialu "Przekraczając granice" pojawi się polski wątek. W produkcji zobaczymy Krzysztofa Pieczyńskiego, Radosława Kaima i Krzysztofa Kwiatkowskiego. Stworzona przez Edwarda Allena Bernero ("Zabójcze umysły") amerykańsko-niemiecko-francuska produkcja opowiada o pracy Międzynarodowego Biura Kryminalnego (ICC), elitarnej jednostki policji, tropiącej transgraniczne przestępstwa na terenie Europy.

Zadaniem europejskiego odpowiednika FBI jest doprowadzić przed oblicze sprawiedliwości najgroźniejszych międzynarodowych kryminalistów.

W szóstym odcinku drugiego sezonu pojawi się wątek polski, związany z pochodzeniem jednego z głównych bohaterów - Michaela Dorna (Donald Sutherland). Dorn w dzieciństwie mieszkał w Wieluniu. Po wybuchu II wojny światowej wyemigrował z rodziną do Francji. Tam, w serii bombowych nalotów stracił rodziców i rodzeństwo, a polsko brzmiące imię Michał zmienił na Michael. Po wojnie wstąpił do ICC i jako inspektor Międzynarodowego Trybunału Karnego zajął się ściganiem zbrodniarzy wojennych.

d2dx5sc

Krzysztof Pieczyński pojawi się w odcinku jako niejaki Adam Sikora, Radosław Kaim zagra sierżanta Malinowskiego, a Krzysztof Kwiatkowski Lecha Sikorę.

Przypomnijmy, że poza Sutherlandem w głównych rolach w "Przekraczając granice" grają również William Fichtner, Marc Lavoine i Gabriella Pession

Drugi sezon zadebiutuje na antenie już 22 września - na kanale AXN.

(Megafon.pl/ma)

d2dx5sc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dx5sc
d2dx5sc