FitnessKup torebkę od Danuty Wałęsy!

Kup torebkę od Danuty Wałęsy!

Kup torebkę od Danuty Wałęsy!
Źródło zdjęć: © www.torebkanaszpikowanadobrem.pl

17.03.2014 14:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rozpoczęła się akcja „Torebka i Krawat Naszpikowane Dobrem” - na charytatywnych licytacjach można kupić torebki i krawaty podarowane przez znane osoby, wspierając tym samym chorych na białaczkę i choroby nowotworowe.

Rozpoczęła się akcja „Torebka i Krawat Naszpikowane Dobrem” - na charytatywnych licytacjach można kupić torebki i krawaty podarowane przez znane osoby, wspierając tym samym chorych na białaczkę i choroby nowotworowe. Akcję organizuje Fundacja Urszuli Smok „Podaruj Życie”. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na sfinansowanie wyjazdów dla rodzin dotkniętych chorobą nowotworową, refundację kosztów leczenia chorych, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

"Dla chorych zmęczonych codzienną walką z chorobą, a także dla ich rodzin, ważny jest odpoczynek. Dlatego chcielibyśmy sfinansować wyjazdy dla naszych podopiecznych, które pomagają wzmocnić więzi rodzinne" - wyjaśniła Smok w poniedziałek podczas konferencji prasowej.

Na aukcjach kupić można torebki i krawaty, podarowane przez aktorów, pisarzy i inne znane osoby, m.in. Danutę Wałęsę (na zdjęciu), Urszulę Grabowską, Małgorzatę Kalicińską, Katarzynę Skrzynecką, Grażynę Torbicką, Katarzynę Zielińską, Jacka Cygana, Janusza Gajosa, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Jerzego Stuhra, Franciszka Smudę i Jerzego Trelę. Aby przyłączyć się do akcji, wystarczy wejść na stronę www.torebkanaszpikowanadobrem.pl i licytować za pośrednictwem strony.

"Nieprzypadkowo prosiliśmy panie o torebkę, gdyż jest to cenny przedmiot każdej kobiety, towarzyszący jej w różnych sytuacjach. Torebkę można wypełnić różnymi przedmiotami, ale w przypadku naszej aukcji jest ona wypełniona przede wszystkim dobrem. Warte podkreślenia jest, że żadna z pań, do których zwróciliśmy z propozycją, nie odmówiła, a wręcz przeciwnie starała się dorzucić jeszcze coś od siebie - liścik, książkę, płytę, osobistą dedykację" - mówiła Smok.
Licytacja potrwa do 7 kwietnia.

Jest to już druga edycja akcji. "W tym roku postanowiliśmy naszpikować dobrem nie tylko torebki, ale również krawaty, zapraszając do udziału panów" - tłumaczyli organizatorzy.
Fundacja „Podaruj Życie” została założona przez Urszulę Smok, która chorowała na białaczkę i przeszła pomyślnie przeszczep szpiku kostnego. Celem działalności fundacji jest pomoc osobom z chorobami krwi i nowotworami, osobom po przeszczepie szpiku, a także popularyzowanie idei dawstwa szpiku oraz prowadzenie rejestru dawców szpiku, który od współpracuje z Krajowym Bakiem Dawców Szpiku.

Fundacja przypomina, że jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia chorych hematoonkologicznie jest przeszczep szpiku kostnego. Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie zgodnego genetycznie dawcy rodzinnego, ale jest to możliwe tylko u ok. 30 proc. chorych. Najczęściej zachodzi konieczność poszukiwania dawcy wśród osób niespokrewnionych, dlatego też fundacja zachęca do zgłaszania się do rejestrów dawców szpiku.

(PAP)/ akw/ bos/ jbr/

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (57)
Zobacz także