ModaKwiaty we włosach panny młodej

Kwiaty we włosach panny młodej

Kwiaty we włosach panny młodej
Źródło zdjęć: © 123RF

21.02.2013 14:49, aktual.: 22.02.2013 09:13

Kwiaty we włosach panny młodej podkreślają jej urodę, niewinność i romantyzm tego niezwykłego dnia. Przed nimi stoi jednak nie lada wyzwanie: kwiaty mają nie tylko zdobić, ale też przez wiele godzin zachować świeżość. Nie wszystkie gatunki zdadzą ten egzamin i nie każdy kwiat pasuje każdej pannie młodej. Co trzeba o nich wiedzieć, zanim zdecydujesz się na tę piękną ozdobę głowy?

Kwiaty we włosach panny młodej podkreślają jej urodę, niewinność i romantyzm tego niezwykłego dnia. Przed nimi stoi jednak nie lada wyzwanie: kwiaty mają nie tylko zdobić, ale też przez wiele godzin zachować świeżość. Nie wszystkie gatunki zdadzą ten egzamin i nie każdy kwiat pasuje każdej pannie młodej. Co trzeba o nich wiedzieć, zanim zdecydujesz się na tę piękną ozdobę głowy?

Ważna trwałość!To jedna z podstawowych zasad wyboru kwiatów do włosów na ślub. Już sama uroczystość trwa długo, a kwiaty w doskonałej formie muszą wytrzymać jeszcze czas wesela, a więc w najlepszym wypadku kilka godzin. Najlepsze więc będą gatunki wytrzymałe na brak wody.

Należą do nich eleganckie storczyki cymbidium, delikatne margerytki przypominające wyglądem rumianki, miniaturowe goździki, eustomy czy frezje. Kwiaty powinny być też dostosowane do pory roku: niezbyt wysokie temperatury dobrze znoszą róże i lilie.

Zwróć uwagę, czy kwiaty są świeże. W przeciwnym wypadku nawet te najtrwalsze nie wytrzymają długiego czasu bez wody i staną się ozdobą wątpliwej jakości. Gdy obawiasz się, że kwiaty szybko zwiędną, poproś druhnę, aby miała w zapasie kilka takich samych. Te, które utracą świeżość - można będzie szybko zastąpić nowymi.

Do sukni i bukietu

Kwiaty we włosach są elementem stroju. Nie możesz więc wybierać ich przypadkowo, kierując się tylko tym, że lubisz herbaciane róże czy delikatne stokrotki. Kwiaty powinny być dobrane zarówno do figury, fasonu sukni, jak i koloru włosów. Nie mogą się bowiem z nimi zlewać, a raczej tworzyć wyraźny kontrast.

Urodę brunetek najlepiej wyeksponują kwiaty o płatkach jasnych, blondynki powinny wybrać biel, róż, a nawet czerwień. Pamiętaj też, że kwiaty we włosach stanowią jedność z bukietem ślubnym: powinny być tego samego gatunku i barwy. Decydując się na wpięcie do włosów ze świeżych kwiatów zrezygnuj lepiej z biżuterii jak naszyjniki, kolie czy bransoletki. Kwiaty są wystarczająco efektowne, a nadmiar biżuterii spowoduje efekt przeładowania. Uzupełnieniem mogą być natomiast delikatne kolczyki.

Wianek czy pojedynczy kwiat

W ślubnym katalogu widziałaś pannę młodą, której głowę zdobił wianek z białych stokrotek i pragniesz mieć taką samą ozdobę. Niestety, nie każda ozdoba z kwiatów pasuje każdej pannie młodej. Kwiatowe wianki najlepiej wyglądają u dziewcząt o szczupłej figurze i wąskich ramionach, w przeciwnym razie sylwetka może sprawiać wrażenie zbyt przysadzistej.

Pojedynczy kwiat z bukietu ślubnego ozdobi zarówno kok i może zostać wpięty do włosów rozpuszczonych. Jeśli masz włosy gęste, lepiej zdecydować się na drobne kwiatki, w przeciwnym razie głowa będzie wyglądała na zbyt dużą w stosunku do reszty ciała. Gdy włosy są delikatne – kwiaty mogą być większe i bardziej widoczne.

Jeśli decydujesz się na upięcie tylko części włosów na górze, możesz do pozostałych, puszczonych w formie loków przymocować drobne kwitki. Przy kokach dobrze wyglądają kwiaty wpięte z boku lub od spodu, ale ich liczba powinna być nieparzysta. Decydując się na świeże kwiaty – nie musisz rezygnować z welonu. Nie mogą one być jednak zbyt duże i powinny pasować do stylizacji.

Jak przymocować kwiat

Jeśli zamówisz kwiaty w profesjonalnej kwiaciarni, możesz liczyć na ich fachowe przygotowanie (np. oplecenie łodyżki cienki drucikiem, dzięki czemu łatwiej je przypiąć). Fryzjerzy radzą, aby miejsce, w które chcemy wpiąć kwiatek lekko przytapirować, aby przygotować coś w rodzaju gniazda dla kwiatów.

Kwiaty przypina się długimi wsuwkami, a efekt utrwala się lakierem. Nie można w żadnym wypadku dopuścić do spryskania kwiatów, ponieważ pod wpływem lakieru zmienią barwę na brązową.

(mpi/bb), kobieta.wp.pl

Więcej na temat sukienek ślubnych:

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także