Trwa ładowanie...
d23podi

LA MANIA HOME MADE WITH LOVE

– Energią przedmiotów przyciąga się obfitość, bogactwo, powodzenie, sukces, pieniądze. Zaczęliśmy od "drobnych" rzeczy, bo czasem drobiazg wystarczy, żeby odmienić swój dom – mówi Joanna Przetakiewicz, podsumowując pracę nad pierwszą kolekcją La Mania Home "Made with Love".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
LA MANIA HOME MADE WITH LOVE
(Materiały prasowe)
d23podi

Ta opowieść zaczyna się od świecy – pachnącej zmysłowością, dobrą energią, miłością. Tak, jak pojawiła się na półce butiku La Mania już kilka lat temu, by oczarowywać klientki i sprawić, że w swoich domach poczują się dokładnie tak jak na zakupach w ulubionym domu mody. Zapachowa świeca szybko stała się hitem, a starszy syn projektantki Aleksander Przetakiewicz, który od 2015 roku zarządza La Manią, postanowił rozszerzyć ofertę marki o dodatki do domu. Tak powstała La Mania Home, za którą stoi wyjątkowa para oddanych sobie i kochających się ludzi – Joanna i Aleksander Przetakiewiczowie.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Widząc poszczególne projekty pierwszej kolekcji La Mania Home, mamy wrażenie, że to nie przypadek, że trafiają do sprzedaży dokładnie teraz – gdy nawet najwięksi podróżnicy i miłośnicy ekstremalnych doznań zamieniają się w domatorów. Marzą o cieple domowego ogniska, miłym w dotyku kocu, aromatycznej herbacie, inspirującej książce, bliskiej osobie u boku. To czas domu – zachwytu nad jego niuansami, czas dopieszczania detali, odkrywania siebie w stworzonym przez siebie wnętrzu. I właśnie w kreowaniu tej przestrzeni z pomocą przychodzi pierwsza, historyczna kolekcja La Mania Home. Jej hasłem przewodnim – jak zaznacza Joanna Przetakiewicz – jest miłość!

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

– La Mania powstała z miłości do mody, a La Mania Home z miłości do domu – komentuje designerka, która na przestrzeni lat tworzyła nie tylko przepiękne kreacje, ale też wyjątkowe i klimatyczne wnętrza. W La Mania Home objęła funkcję Dyrektor Kreatywnej i współtworzy całą artystyczną filozofię marki. Pracując nad pierwszą kolekcją La Mania Home, wybierała wyłącznie te przedmioty i wzory, które sama chciałaby mieć w domu. Co więc znajdziemy w środku?
– To glamour w przytulnym wydaniu – określa kolekcję Joanna Przetakiewicz i trudno się z tym nie zgodzić. Z jednej strony mamy do czynienia z typowymi dla stylu glamour elementami – dekoracyjność, wysoki połysk, kontrasty kolorystyczne, przedmioty "grające" światłem. Z drugiej pojawia się wiele elementów, które wprowadzają do wnętrz ciepło, błogość i wyciszenie. To niezwykłe stylistyczne połączenie oparte na kodzie kolorystycznym. Ponadczasowa biel i czerń spotykają się z energetyczną czerwienią, blaskiem złota czy eleganckim beżem i szarością.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

La Mania Home to pochwała eklektyzmu w najlepszym tego słowa znaczeniu. Każdy element jest doskonale przemyślany. Stanowi z jednej strony idealny kawałek całości, a z drugiej z powodzeniem może funkcjonować samodzielnie i dopasowywać się niczym kameleon do wielu – nawet bardzo odległych stylistycznie – wnętrz.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

– Wiemy, że to akcesoria, drobiazgi i dodatki najlepiej tworzą klimat i kreują całą atmosferę wnętrza – wyjaśniają twórcy kolekcji. – Żyjemy w niezwykłych czasach kultury obrazu, w których inspirować może nas absolutnie wszystko. W La Mania Home chcemy ci w tym pomóc – inspirując do podejmowania niekonwencjonalnych kroków, do kierowania się zmysłami wspartymi silną potrzebą serca i poczuciem estetyki. Z La Mania Home każdy ma szansę wcielić się w rolę architekta swojej domowej przestrzeni – podsumowują, próbując zachęcić swoich klientów do designerskich eksperymentów. Zdecydowanie przewodnikiem i wzorem do naśladowania jest w tym temacie Joanna Przetakiewicz, którą syn Aleksander opisuje jako wulkan energii i kreatywności oraz perfekcjonistkę dbającą o każdy szczegół.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Jednak – gdy patrzymy na kolekcję La Mania Home – to, co widzimy na pierwszym planie, to nie potrzebę dostrzeżenia czy docenienia aranżacyjnego wysiłku, ale przede wszystkim miłość twórczyni – do siebie, do wnętrz, które ją otaczają i wreszcie do ludzi, którzy razem z nią w tym domu będą przebywać. To chyba najważniejsza lekcja, która przyda się każdemu, kto chciałby zabawić się w architekta wnętrz!

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

– Zadaj sobie czasem pytanie: czy to, co masz w domu, poczynając od kolorów ścian i oświetlenia, a kończąc na zapachu, jest ci przyjazne? – doradza Joanna Przetakiewicz, zachęcając do designerskich eksperymentów. – Wystrój wnętrza podświadomie wyzwala w nas bardzo silne uczucia. Dlatego zapraszam Cię do świata La Mania Home – otwieram drzwi do niego dla ciebie i wszystkich tych, którzy pragną czuć szczęście w swoim domu.

Artykuł powstał we współpracy z Partnerem La Mania

d23podi

Podziel się opinią

Share
d23podi
d23podi