UrodaŁagodząca pielęgnacja miejsc intymnych

Łagodząca pielęgnacja miejsc intymnych

Łagodząca pielęgnacja miejsc intymnych
Źródło zdjęć: © 123RF
05.06.2014 10:31, aktualizacja: 05.06.2014 10:44

Lato to czas, kiedy ważnym aspektem troski o zdrowie jest właściwa higiena miejsc intymnych. Długie podróże, kąpiele w morzu, jeziorze czy basenie sprzyjają podrażnieniom i stanom zapalnym, które potrafią nie tylko zepsuć wakacyjny wyjazd, ale również długoterminowo wpłynąć na stan zdrowia.

Lato to czas, kiedy ważnym aspektem troski o zdrowie jest właściwa higiena miejsc intymnych. Długie podróże, kąpiele w morzu, jeziorze czy basenie sprzyjają podrażnieniom i stanom zapalnym, które potrafią nie tylko zepsuć wakacyjny wyjazd, ale również długoterminowo wpłynąć na stan zdrowia.

Nowy Łagodzący płyn do higieny intymnej Lirene Lactima RUMIANEK zapewnia codzienną pielęgnację i higienę najdelikatniejszych obszarów kobiecego ciała. Kompleks kwasu mlekowego i wyciągu z rumianku łagodzi podrażnienia i pomaga chronić przed powstawaniem nowych. Płyn delikatnie myje i oczyszcza okolice intymne oraz daje efekt długotrwałego odświeżenia. Pieczenie, zaczerwienienia i stany zapalne miejsc intymnych to dolegliwości, które zdarzają się najczęściej latem. Niewłaściwa higiena, kąpiele w morzu czy basenie oraz długie podróże zwiększają ryzyko występowania podrażnień. Również zbyt częste zabiegi higieniczne, szczególnie przy użyciu nieodpowiednich preparatów, mogą spowodować zniszczenie naturalnej flory bakteryjnej, co przyczynia się do powstawania infekcji. Dlatego w pielęgnacji stref intymnych zdecydowanie niewskazane są mydła używane do mycia rąk czy przeznaczone do mycia całego ciała. Nie poleca się również codziennych kąpieli w pachnących piankach czy płynach.

Najdelikatniejsze obszary kobiecego ciała wymagają subtelnej i łagodnej pielęgnacji przy użyciu kosmetyków, które - oprócz higieny - pomogą utrzymać fizjologiczne pH okolic intymnych, zapobiegać podrażnieniom i stanom zapalnym delikatnego naskórka, a także przyspieszać gojenie mikrouszkodzeń. Receptury kosmetyków do higieny intymnej nie mogą zawierać barwników i silnych detergentów oraz zapachu zawierającego alergeny. Cenionym składnikiem jest naturalna betaina, która posiada dobre właściwości myjące i pianotwórcze, a jednocześnie nie podrażnia i pomaga chronić wrażliwą skórę. Kwas mlekowy zaś reguluje poziom pH i utrzymuje go na odpowiednio niskim, fizjologicznym poziomie (pH 5,5), chroniąc miejsca intymne przed podrażnieniami i zaczerwienieniem.

Nowy Łagodzący płyn do higieny intymnej Lirene Lactima RUMIANEK zapewnia codzienną pielęgnację i higienę miejsc intymnych kobiet. Połączenie wyciągu z rumianku, zawierającego azulen i witaminę C i PP, oraz kwasu mlekowego, utrzymującego pH miejsc intymnych na odpowiednio niskim, fizjologicznym poziomie, łagodzi istniejące podrażnienia i zabezpiecza przed powstawaniem nowych. Naturalna betaina optymalnie nawilża i zmiękcza naskórek, dzięki czemu gwarantuje codzienny komfort. Płyn delikatnie myje i oczyszcza oraz daje efekt długotrwałego odświeżenia. Nie zawiera barwników, parabenów i tradycyjnego mydła, dzięki czemu jest łagodny i bezpieczny dla skóry.

W ofercie marki Lirene znajdziemy również: Lirene Będę Mamą – płyn do higieny intymnej przeznaczony dla kobiet w ciąży i po porodzie; Lirene Lactima Duo – ŁAGODZENIE – kremowy płyn do higieny intymnej na podrażnienia oraz Lirene Lactima ODŚWIEŻENIE – żel do higieny intymnej.

Źródło artykułu:Informacja prasowa