ModaLana Wachowski - nowa gwiazda Marca Jacobsa

Lana Wachowski - nowa gwiazda Marca Jacobsa

Lana Wachowski - nowa gwiazda Marca Jacobsa
Kamila Żyźniewska

07.01.2016 16:29, aktual.: 11.12.2017 14:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Słynnego "Matrixa" stworzyła jeszcze jako mężczyzna. Dziś Larry Wachowski odszedł w zapomnienie, a na jego miejscu pojawiła się Lana - ostatnio również gwiazda nowej kampanii projektanta Marca Jacobsa.

O duecie braci Wachowskich zrobiło się głośno przy okazji premiery filmu "Matrix". Wielki sukces ich produkcji sprawił, że Andy i Larry błyskawicznie zdobyli popularność i zyskali imponujące grono entuzjastów swojej twórczości. Słynny duet reżyserski i producencki do tej pory prężnie działa w filmowej branży, prezentując szereg kinowych hitów takich jak "Jupiter: Intronizacja" czy "Atlas chmur".

W 2012 roku, w centrum uwagi mediów, znalazł się Larry Wachowski, który po raz pierwszy zaprezentował światu swój nowy wizerunek, będący efektem zakończonej operacji zmiany płci. Plotki o planowanej przez niego „metamorfozie” pojawiały się już wcześniej w brukowcach, choć wówczas nie zostały one oficjalnie potwierdzone, gdyż reżyser starał się utrzymać wszystko w tajemnicy. Sprawa wyszła na jaw przy okazji wideo promującego „Atlas chmur”. Od tej pory Larry odszedł w zapomnienie, a na jego miejscu pojawiła się Lana. Nie tak dawno światło dzienne ujrzało pierwsze zdjęcie z najnowszej kampanii Marca Jacobsa. Przed obiektywem Davida Simsa stanęła kobieta z bladoróżowymi dredami, ubrana w tunikę w kratę i granatowy rozpinany sweter – Lana Wachowski.

„Ta kampania to mój osobisty pamiętnik z ludźmi, którzy byli i są moją inspiracją, którzy otworzyli mój umysł i dzięki którym zacząłem patrzeć i myśleć inaczej” – napisał Marc Jacobs na swoim Instagramie.

„Ona oddała wszystkie myśli i idee, które tkwiły w mojej głowie i sercu, ale nigdy nie zostały uchwycone w języku namacalnym, inteligentnym, wzruszającym i pełnym nowych możliwości” – wytłumaczył swój wybór projektant, który zachwycił się postacią Lany w momencie, kiedy zobaczył jej oficjalne wystąpienie tuż po zmianie płci.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)