Trwa ładowanie...
d2p77r5
Seks i Związki

Limetic

Limetic to środek antykoncepcyjny, którego składnikiem bazowym jest dezogestrel. Ze względu na brak w składzie estrogenów, lek ten zaliczany jest do tzw. minipigułek.
Share
d2p77r5

Limetic – informacje ogólne

Limetic to środek antykoncepcyjny, którego składnikiem bazowym jest dezogestrel. Ze względu na brak w składzie estrogenów, lek ten zaliczany jest do tzw. minipigułek. Limetic nie tylko zapobiega wnikaniu plemników w macicy, ale także skutecznie hamuje rozwój jajeczek. Jedno opakowanie preparatu zawiera 28 powlekanych tabletek.

Limetic – stosowanie

d2p77r5

Tabletki antykoncepcyjne Limetic należy stosować codziennie, po jednej na dobie o jednakowej porze. Kurację za pomocą preparatu powinno się rozpocząć według rozpiski zamieszczonej na blistrze (pigułki zażywa się wedle tygodniowego planu) w pierwszy dzień miesiączki. Podczas stosowania leku mogą wystąpić krwawienia.

Limetic – skutki uboczne

Środek Limetic może spowodować wystąpienie niepożądanych skutków ubocznych. Najczęściej pojawiającymi są spadek libido, przyrost masy ciała, nudności, problemy skórne, ból głowy i zaburzenia rytmu cyklu miesiączkowego. Możliwe są także takie objawy jak wymioty, utrata włosów czy rumień.

Limetic – przeciwwskazania

d2p77r5

Preparat Limetic nie powinien być stosowany przez kobiety ciężarne oraz uczulone na główny składnik leku. Dodatkowymi przeciwwskazaniami są: zakrzepica, żółtaczka (również wyleczona), nowotwór piersi lub narządów rodnych, uczulenie na orzechy i soję, krwawienia z pochwy niejasnego pochodzenia. Limetic może być natomiast stosowany przez kobiety karmiące piersią.

Przed stosowaniem

Kurację z tabletkami antykoncepcyjnymi Limetic powinny poprzedzić badania kontrolne oraz wywiad z lekarzem ginekologiem, który wykluczy możliwość wystąpienia wszelkich przeciwwskazań.

d2p77r5

Podziel się opinią

Share
d2p77r5
d2p77r5