Trwa ładowanie...
d467hea
Ludzie

Loestrin

Loestrin to jednofazowy środek antykoncepcyjny. W jego skład wchodzą żeńskie hormony: estrogen i progesteron.
Share
d467hea

Loestrin – informacje ogólne

Loestrin to jednofazowy środek antykoncepcyjny. W jego skład wchodzą żeńskie hormony: estrogen i progesteron. Na rynku dostępne są dwa rodzaju leku: Loestrin 30 i Loestrin 20, które różnią się od siebie dawką głównych składników aktywnych. Preparat zapobiega ciąży przez hamowanie rozwoju komórki jajowej oraz zwiększenie gęstości śluzu szyjki macicy.

Loestrin – stosowanie

d467hea

Tabletki antykoncepcyjne Loestrin należy przyjmować codziennie przez trzy tygodnie (jedna tabletka na dobę o stałej porze), po czym powinna nastąpić tygodniowa przerwa w kuracji. W tym czasie pojawi się tzw. krwawienie z odstawienia.

Loestrin – skutki uboczne

Stosowanie tabletek Loestrin może spowodować pojawienie się różnych skutków ubocznych. Wśród najczęściej występujących zalicza się bóle głowy, wzrost masy ciała, nudności, wymioty, nadmierne gromadzenie się wody w organizmie oraz grzybicę pochwy. Wszelkie dolegliwości po spożyciu preparatu powinny być skonsultowane z lekarzem ginekologiem.

Loestrin – przeciwwskazania

d467hea

Środek Loestrin nie jest odpowiedni dla kobiet ciężarnych oraz karmiących piersią. Jego stosowanie odradza się także w przypadku takich dolegliwości jak nadciśnienie tętnicze, wszelkie zaburzenia pracy wątroby, problemy natury zakrzepowo-zatorowej, cukrzyca, nowotwory, krwawienia z pochwy niewiadomej przyczyny.

Przed stosowaniem

Przed zastosowaniem tabletek antykoncepcyjnych Loestrin należy skonsultować się z lekarzem ginekologiem oraz wykonać komplet podstawowych badań kontrolnych.

d467hea

Podziel się opinią

Share
d467hea
d467hea