Trwa ładowanie...
dsgitft
Ludzie

Logest

Logest jest nowoczesnym środkiem antykoncepcyjnym złożonym z dwóch hormonów: gestodenu i etynyloestradiolu. Zażywany doustnie.
Share
dsgitft

Logest – informacje ogólne

Logest jest nowoczesnym środkiem antykoncepcyjnym złożonym z dwóch hormonów: gestodenu i etynyloestradiolu. Zażywany doustnie. Lek dostępny jest w dwóch wariantach: mniejszy zawierający 21 powlekanych tabletek i większy zawierający 63 sztuki preparatu.

Logest – stosowanie

dsgitft

Lek Logest należy zacząć przyjmować w pierwszy dzień miesiączki wybierając na blistrze tabletkę z odpowiednim oznaczeniem dnia tygodnia. Preparat stosuje się nieprzerwanie przez trzy tygodnie (jedna tabletka na dobę o stałej porze), po czym powinno nastąpić tygodniowe odstawienie. Po tym czasie na nowo można kontynuować kurację.

Logest – skutki uboczne

Możliwymi skutkami ubocznymi stosowania tabletek antykoncepcyjnych Logest są nudności, wymioty, bóle głowy, migrena, huśtawki nastroju, tkliwość piersi, krwawienia międzymięsiączkowe, nadwrażliwość oczu na szkła kontaktowe.

Logest - przeciwwskazania

dsgitft

Środek Logest przeciwwskazany jest przede wszystkim kobietom ciężarnym oraz karmiącym piersią. Oprócz tego z preparatu nie powinny korzystać osoby uczulone na jakikolwiek składnik aktywny leku, mające zaburzenia zakrzepowo-zatorowe, cierpiące na migrenę, chore na cukrzycę, borykające się z różnymi zaburzeniami pracy wątroby, z przeszłością nowotworową (tzw. zmiany hormonozależne), uskarżające się na krwawienie z pochwy o niejasnej przyczynie.

Przed stosowaniem

Kurację z zastosowaniem tabletek antykoncepcyjnych Logest powinny poprzedzić badania diagnostyczne o charakterze ginekologicznym oraz internistycznym. Pozwolą one ustalić, czy występują jakiekolwiek przeciwwskazania w zażywaniu leku.

dsgitft

Podziel się opinią

Share
dsgitft
dsgitft