Trwa ładowanie...
Marzena Okoń
08-01-2007 11:41

Makijaż oczu głęboko osadzonych

Nie jest trudnością zrobienie makijażu na modelowej twarzy. Kiedy jednak trzeba zrobić makijaż oczu głęboko osadzonych, sytuacja się komplikuje. Jeśli jesteś posiadaczką takich oczu, zastosuj kilka trików.

Makijaż oczu głęboko osadzonych
d35wia6
d35wia6

Nie jest trudnością zrobienie makijażu na modelowej twarzy. Wszystkie ogólne wskazówki świetnie sprawdzają się na regularnie zbudowanych oczach. Kiedy jednak trzeba zrobić makijaż oczu głęboko osadzonych, sytuacja się komplikuje. Jeśli jesteś posiadaczką takich oczu, zastosuj kilka trików polecanych do makijażu właśnie tobie.

d35wia6

Cienie jasne i błyszczące

Oczy o tej budowie powinnaś pokrywać jasnym cieniem. Jeśli twoja powieka jest napięta i gładka, swobodnie wybierać możesz wśród kolorów perłowych (nie stosujemy perły pod łukiem brwiowym).

Unikaj połysku, gdy twoje powieki nie są w idealnym stanie. Cienie rozprowadź na całej powierzchni powieki. Na ruchomej jej części jednak oszczędnie, aby kosmetyk nie gromadził się w załamaniu.

W przeciwieństwie do tradycyjnego makijażu, unikaj ciemnych akcentów kolorystycznych. Kieruj się prostą zasadą: jasne, błyszczące powiększa, a ciemne i matowe pomniejsza. Używając ciemnych cieni, uzyskałabyś odwrotny efekt "wbicia" oka jeszcze głębiej.

Najważniejsza linia rzęs

Najistotniejszym akcentem twojego makijażu powinna być linia rzęs. Możesz ją wzmocnić kredką lub eyelinerem, pociągając linie wzdłuż ich nasady. Dzięki temu uzyskasz optyczne zagęszczenie rzęs. Kredkę stosuj w dziennym typie makijażu, intensywny efekt eyelinera zostawiając na wieczór.

d35wia6

Nie bój się kolorów, jednak dbaj o to aby linia, którą namalujesz, była jak najcieńsza. Jeśli chcesz użyć kolorowego cienia, wolno ci go nałożyć tylko ponad linią załamania oka.

Jeszcze raz rzęsy

Tuszuj je bardzo dokładnie od samej nasady. Stosuj raczej tusze przedłużające lub przedłużająco-podkręcające. Aby spojrzenie nabrało wyjątkowego charakteru, maskarę nałóż w dwóch lub nawet trzech warstwach. Zawsze dbaj o to, aby przy nałożeniu kolejnej, poprzednia była całkowicie sucha.

Kreska białą kredką

Jeśli jeszcze nie masz w swojej kosmetyczce białej kredki, kup ją koniecznie. Zwróć uwagę na to, czy może być stosowana wewnątrz powieki. Jeśli kupisz właściwą, doskonale sprawdzi się do malowania kreski na wewnętrznej dolnej powiece.

Delikatne brwi

Przy twojej budowie oka brwi mają bardzo duże znaczenie. Zbyt grube i ciemne skupią uwagę na niedoskonałościach. Dbaj więc o to, aby ich łuk był cienki i w jasnym kolorze. To znacznie poprawi twój wizerunek.

d35wia6

Mimo tego że zrobienie makijażu nie zawsze jest proste, stosując się do kilku podstawowych wskazówek, będziesz z siebie zadowolona. Z czasem dojdziesz do wprawy i przygotowanie się do wyjścia nie będzie ci zajmowało więcej niż 10 minut. Najważniejsze jest to, abyś czuła się piękna!

Jeśli mimo wszystko myślisz sobie: "nie dam rady", pamiętaj, że najłatwiej jest odwrócić uwagę od oczu i skoncentrować ją na innym elemencie twarzy.

Pięknie umalowane usta przyciągną wzrok i skupią na sobie uwagę. Oczy w ten sposób zostaną w tle i w tej sytuacji w zupełności wystarczą pomalowane rzęsy.

d35wia6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35wia6