Trwa ładowanie...
d2has1s

Manicure termiczny – idealny na lato

Jeśli znudziły ci się paznokcie w jednolitym kolorze, możesz postawić na manicure termiczny. To świetnie rozwiązanie na gorące lato i nierzadko kapryśną wiosnę. Jak działają lakiery termiczne i dlaczego warto je nakładać?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Efekt ombre można uzyskać także dzięki emalii termicznej
Efekt ombre można uzyskać także dzięki emalii termicznej (iStock.com, Fot: Sergii Petruk)
d2has1s

Czym jest lakier termiczny?

Lakier termiczny to specyficzny rodzaj emalii, która reaguje na temperaturę otoczenia oraz ciała. Powyżej 30 stopni Celsjusza kolor zaczyna nabierać jaśniejszej tonacji, natomiast poniżej tejże wartości – ciemnieje. Zatem lakier zmienia się w zależności od warunków i reaguje na ciepłotę ciała. Jaśniejsze barwy uzyskuje przy macierzy paznokcia i kiedy temperatura wzrasta, wtedy zmienia tonację w kierunku zewnętrznego koniuszka. Kiedy temperatura maleje, wtedy dzieje się odwrotnie: kolor staje się ciemniejszy od zewnątrz aż do środka. Żeby zobaczyć ten efekt, wystarczy wyjść na zewnątrz, gdzie panuje np. temperatura pokojowa albo włożyć dłonie do wody. Efekt ten jest szczególnie widoczny na paznokciach długich.

Termiczny lakier hybrydowy wywołuje efekt podobny do manicure'u ombre. Ten typ stylizacji polega na wytworzeniu kolorystycznego przejścia za pomocą gąbki lub pędzelka. Jest to świetny sposób na oryginalne paznokcie, szczególnie dla tych pań, które znudziły się już tradycyjnym manicurem w jednolitym kolorze i chcą wypróbować czegoś nowego. By wywołać efekt ombre za pomocą temperatury, nie potrzeba wielu lakierów ani patyczków czy gąbek. Wystarczy jedna emalia termiczna.

Lakier termiczny – świetny wybór na wakacje

Lakiery termiczne wywołują efekt przejścia nie tylko między tonacjami jednego koloru, kiedy np. granatowy zamienia się w błękitny, ale także między różnymi innymi barwami, kiedy np. filolet zamienia się w róż. My wybraliśmy kilka różnych kolorów i są to zarówno słoneczne czerwienie i pomarańcze idealne na urlop, jak i klasyczne czerwienie oraz czerń. Każda z nas na pewno znajdzie typ dla siebie.

lakier do paznokci pexels.com
lakier do paznokci
d2has1s

Podziel się opinią

Share

d2has1s

d2has1s