Trwa ładowanie...
d2fhhod
Megafon.pl
Gwiazdy

Matthew McConaughey w ekranizacji Stephena Kinga

Matthew McConaughey otrzymał propozycję zagrania w filmie "The Stand", czyli ekranizacji "Bastionu" Stephena Kinga.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matthew McConaughey w ekranizacji Stephena Kinga
(AFP)
d2fhhod

Matthew McConaughey otrzymał propozycję zagrania w filmie "The Stand", czyli ekranizacji "Bastionu" Stephena Kinga. Akcja "Bastionu" rozgrywa się w świecie po apokalipsie. Supernowoczesna broń biologiczna przynosi całkowitą zagładę. Bez wybuchów, bez terrorystycznych ataków, bez zapowiedzi - ludzkość umiera. Zaczyna się niewinnie, od zwykłego przeziębienia...

Ktoś kichnął, ktoś umarł i nagle Ziemia stała się masowym grobem. Nieliczni, którzy przetrwali, zaczynają śnić. Wizje wskazują im drogę, zwiastują pojawienie się Wysłanników Dobra i Zła. Każdy musi dokonać wyboru, a kiedy to nastąpi, podążyć obraną ścieżką. Podzielona ludzkość formuje dwa obozy i wyrusza, by zbudować lub zniszczyć nową rzeczywistość?

McConaughey jest rozważany do roli Randalla Flagga, uosobienia zła, antychrysta ciągnącego za sobą śmierć i zniszczenie. Nie jest jednak wykluczone, że - o ile zainteresuje się projektem - zagra zupełnie innego bohatera - Stu Redmana, pierwszego człowieka, u którego odkryto odporność na śmiertelny zarazek.

d2fhhod

Za kamerą "The Stand" ma stanąć Josh Boone ("Gwiazd naszych wina").

McConaugheya będziemy mogli niedługo oglądać w "Interstellar" Christophera Nolana.

"Bastion" był już raz przeniesiony na ekran - jako czteroodcinkowy miniserial z Garym Sinise'em w jednej z głównych ról. Produkcję zrealizowano w 1994 roku.

(Megafon.pl/ma)

POLECAMY:

* Maria Bello w dreszczowcu Stephena Kinga*

* Stephen King pojawi się "Pod kopułą"*

* Aaron Paul chce szukać mrocznej wieży*

d2fhhod

Podziel się opinią

Share

d2fhhod

d2fhhod