GwiazdyMatthew McConaughey w ekranizacji Stephena Kinga

Matthew McConaughey w ekranizacji Stephena Kinga

Matthew McConaughey w ekranizacji Stephena Kinga
Źródło zdjęć: © AFP
25.08.2014 20:54, aktualizacja: 25.08.2014 22:11

Matthew McConaughey otrzymał propozycję zagrania w filmie "The Stand", czyli ekranizacji "Bastionu" Stephena Kinga.

Matthew McConaughey otrzymał propozycję zagrania w filmie "The Stand", czyli ekranizacji "Bastionu" Stephena Kinga. Akcja "Bastionu" rozgrywa się w świecie po apokalipsie. Supernowoczesna broń biologiczna przynosi całkowitą zagładę. Bez wybuchów, bez terrorystycznych ataków, bez zapowiedzi - ludzkość umiera. Zaczyna się niewinnie, od zwykłego przeziębienia...

Ktoś kichnął, ktoś umarł i nagle Ziemia stała się masowym grobem. Nieliczni, którzy przetrwali, zaczynają śnić. Wizje wskazują im drogę, zwiastują pojawienie się Wysłanników Dobra i Zła. Każdy musi dokonać wyboru, a kiedy to nastąpi, podążyć obraną ścieżką. Podzielona ludzkość formuje dwa obozy i wyrusza, by zbudować lub zniszczyć nową rzeczywistość?

McConaughey jest rozważany do roli Randalla Flagga, uosobienia zła, antychrysta ciągnącego za sobą śmierć i zniszczenie. Nie jest jednak wykluczone, że - o ile zainteresuje się projektem - zagra zupełnie innego bohatera - Stu Redmana, pierwszego człowieka, u którego odkryto odporność na śmiertelny zarazek.

Za kamerą "The Stand" ma stanąć Josh Boone ("Gwiazd naszych wina").

McConaugheya będziemy mogli niedługo oglądać w "Interstellar" Christophera Nolana.

"Bastion" był już raz przeniesiony na ekran - jako czteroodcinkowy miniserial z Garym Sinise'em w jednej z głównych ról. Produkcję zrealizowano w 1994 roku.

(Megafon.pl/ma)

POLECAMY:

Źródło artykułu:Megafon.pl